Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

adamex1234a

Rozwiązany: Wyłączanie Się Komputera Podczas Gry

Polecane posty

Witam!

Mam Pilna Prośbę. Otóż mogło być już zadane to pytanie lecz ja potrzebuje teraz odpowiedzi gdyż nie będę szukał innych wypowiedzi na ten temat.

A Więc Od dłuższego czasu podczas grania w grę (niezależnie jaką ) Wyłącza mi się komputera . Tak po prostu , zgasza się i nie włącza. Kupiłem co prawda [beeep] wentylator gdzies około 150-200 złotych , i dalej nic chyba jeszcze bardziej mi się wyłącza!

Nie Wiem co Robić

Forumowicze Ratujcie!!!!!

A To Moja Konfiguracja kompa i zasilacza

Komputer

Procesor: AMD Athlon? 64 X2 Dual Core Processor 4200+ 2.20 GHz

Karta Graficzna: NVIDIA GeForce 8600 GT

Pamięć Ram : 2 GB RAM

A co Do Zasilacza To mam Taki:

Tracer Be Cool 420W Silent

Pod Spodem Daje Załączniki które wykazują temperaturę komputera po pięciominutowym graniu

Pomóżcie Proszę

post-254647-0-36870000-1343472185_thumb.

post-254647-0-62471300-1343472198_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo czyszczenie może nie pomóc, wygląda na to, że procesor mocno się przegrzewa. Co to za "wentylator", który kupiłeś? Możliwe, iż jest źle zamontowany albo pasta jest niepoprawnie nałożona (czy po zmianie chłodzenia w ogóle ją nałożyłeś?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EMTEC-Spray Duster-polecam te sprężone powietrze,kosztuje ono koło 20zł,inna sprawa,znam ten problem ze zawieszkami podczas grania,gdyż kiedyś miałem podobną sytuację,żadne czyszczenie nie wchodziło w grę,ponieważ regularnie czyszczę obudowę(co 4-miesięcy) w momi przypadku akurat wszystko było czyste,najprawdopodobniej siada ci zasilacz,po wymianie wszystko powinno ci chodzić bez problemu,ja wymieniłem stary,zreszta z czarnej list na markowy,dla pewnośći o większej mocy,i do dziś tylko z 2 razy miałem zawieszkę

Więc,jeśli powyższe porady nie posktutkują,(a też może być wina brudu) to szykuj się na wymianę zasilacza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta linia zasilaczy, jest wyjątkiem i nie powinna sprawić problemów, ale warto sprawdzić na inny.

Obecnie najtańszym nowym zasilaczem z rozsądnym stosunkiem cena/jakość jest Aerocool VP-450 za ~150zł.

Taniej masz masz fortrony 400W z serii GHL/GHN/HLN.

Coś przyszłościowego to OCZ ZS 550W lub OCZ ZT 550W(ten ma lepszą jakość wykonania, więcej mocy na lini 12V, odpinane i dłuższe kable)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- Tracer to Tracer i nic tego nie zmieni. ;)

@co poniektórzy- Procesor się grzeje, więc najlepiej go wymienić - świetna porada. xD (Może i jest wadliwy, ale żeby dopuszczać takową opcję, trzeba najpierw, po prostu, obniżyć temperatury i wtedy sprawdzić czy problem nadal występuje.)

@autor- Pokaż, jak wyglądają temperatury po czyszczeniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up@ zacytuj gdzie mówie o wymianie procesora bez wcześniejszego sprawdzenia go na innym pc.

Popełniłem w zasadzie jeden błąd, ponieważ zaliczyłem Cię do co "poniektórych" (wydawało mi się, że więcej osób poleca wymianę/podmianę procesora).

Owszem to akurat zauważyłem, iż polecasz najpierw sprawdzenie procesora. Moja uwaga była jednak celową przesadą (hiperbolą). Podmiana jest raczej kłopotliwa i w sumie mogłaby nic nie dać (np. przy niesprawnym chłodzeniu inny procesor też by się grzał). Ewentualnie mieć dość niedobre skutki dla kieszeni autora tematu. Wyjaśniam dlaczego: otóż trzeba by było nałożyć nową pastę oraz ponownie zamontować chłodzenie, jeżeli problemem jest tylko przegrzewanie, to mogłoby załatwić sprawę. Lecz, przy okazji, wprowadzać w mylny pogląd, jakoby właściwy procesor był zepsuty.

W każdym razie, nie było moim celem krytykowanie, konkretnie, Twojej osoby, a jedynie zasygnalizowanie, iż temat powoli zbacza w IMO niezbyt dobrym kierunku (to również tyczy się kwestii zasilacza, w której też zabrałem głos, więc notabene krytykuję i siebie, hehe). Uważam, że podstawowa sprawa to wyeliminowanie problemu zbyt wysokiej temperatury, bez tego nie widzę sensu w podejmowaniu dalszych/innych kroków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...