Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

NoNamePL

Komputer łapie freezy, przegrzewa się.

Polecane posty

Witam! Mam problem z kompem, mianowicie przy grze w LoLa od jakiegoś czasu resetował się, teraz łapie freezy. Odpaliłem OCCT procka i też wywaliło, ale temperatury nie były wysokie, po resecie nie dostaje także wiadomości o błędzie. Wydaje mi się że Mostek może się przegrzewać, bo jak dotknę radiator to chłodny to on nie jest, wręcz jest gorący. Ew. może zasilacz nie wyrabia, ale jakoś wcześniej nie było problemów. Jakieś pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Odkręć" procka i zobacz, czy będzie ok. Jaką temperaturę osiąga procesor (masz odblokowane rdzenie, temperatury mogą być pokazywane niepoprawnie - ewentualnie temp. core wynoszą zero; poza tym - podobnie, jak na Phenomie II x4 965 - na rdzeniach mogą być zaniżone)?

BTW w przegrzewanie płyty, raczej nie wierzę (a w każdym razie, niezbyt pasują mi objawy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor na domyślnych, wytrzymał 15 minut occt. A wczoraj jak sprawdzałem domyślne ustawienia, tylko 6 rdzeni włączone to po 2 minutach wywaliło... A wcześniej takich problemów nie miałem, i wątpię aby przy 6 rdzeniach się przegrzewał. Zobaczę czy mi w grach nie wywali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że podkręcony procesor wcześniej chodził dobrze, nie musi nic znaczyć. Mogło nastąpić "zmęczenie materiału" i podkręcalność spadła (trzeba wtedy zmniejszyć taktowania). Ale skoro na normalnych taktowaniach też jest niedobrze, znaczy, iż nie o to tu chodzi. Podaj temperatury i pokaż wykresy z OCCT (o ile się da; nie wiem, czy tylko program wywala błąd/błędy, czy też następuje reset).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jadę na domyślnych ustawieniach, 4 rdzenie itd. ale dalej mi freezuje kompa. W logach windowsa występuje kilka razy ten błąd: http://answers.micro...45-6947cd76b78a

oprócz tego jest kilka błędów spowodowanych przez fuel service od amd, bodajże od karty graficznej.

Zastanowiłbym się nad formatem, ale nie dawno go robiłem i dalej mam problemy... Ten komputer mnie zadziwia, jak od jakiegoś pół roku chodził normalnie to był taki czas że 5 minut gry i wywalało kompa. Jakieś pomysły? Oczywiście podczas normalnego używania, internet itp. ani razu nie wywaliło mi kompa, tylko w grach.

OCCT Power Supply wywala po jakimś czasie, próbowałem na zasilaczu z PC siostry, mianowicie Areocool vp-450 ale także wywaliło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...