Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smok

Komputer długo się ładuje

Polecane posty

Od wczoraj mam problem z uruchamianiem komputera. Długo się wczytuje podczas napisu Zapraszamy, później pojawia się czarny ekran i po dłuższej chwili dopiero uruchamia pulpit. Co może być nie tak?? Wczoraj tylko z tego co wiem gadu gadu zaktualizowało się, ale usonołem i dalej jest problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeskanowałem antywirusem, pousuwałem dwoma programami czyszczącymi, zdefragmentowałem, i dalej nic. A ten hd tune pro nie ma opcji smart. Koleżanka pisała że można zrobić reinstalacje windowsa 7 bez formatu ale to chyba nie działa??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows 7 6 GB ramu, 348 GB wolnego miejsca. Zobaczę jeszcze z przywróceniem.

Ostatnia dobra konfiguracja też nic nie dała, dalej pojawia się czarny ekran i po 2 minutach dopiero pulpit.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz lepiej ile już stoi system bez formata i nie skanuj "jakimś antywirem" tylko Malwarebytes Anti-Malware, możliwy właśnie jakiś śmiszny wirusik, ew. po prostu masz już za dużo syfu na kompie jeśli system bez formata stał sporo, lub po prostu zbyt wiele aplikacji które uruchamiają się automatycznie z systemem (sprawdź folder "Autostart" w starcie "Wszystkie programy"). Problem pojawił się nagle, dobrze rozumiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, formata już bardzo długo nie robiłem, i nie zamierzam, nie chce mi się od nowa tych wszystkich programów wgrywać. Słyszałem że nie trzeba robić formatu, wystarczy wybrać aktualizacje podczas instalacji, wtedy nadpisze na nowo system nie usuwając plików?? Pozatym nie używam dwóch antywirusów, tylko nod32 i windows defender który jest od początku wbudowany.

Wsumie to mogę zrobić format, z mniejszymi programami nie ma problemu, tylko co zrobić z grami dużymi, np te ze steama które pobierałem?? Bo drugi raz nie chce od nowa to robić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to później będzie mi działać na steamie?? Narazie sprawdzę jeszcze czy nadpisanie windowsa coś da.

Mam jeszcze pytanie, jeżeli będe miał zainstalowany ten malwarebyte razem z nodem32 ale będzie on wyłączony, i włączany tylko do skanowania to nie będzie się gryzł z tym drugim??

Przeskanowałem tym Malwarebytes i wykryło mi 4 trojany i wirusy. Tyle tylko że usunięcie ich nic nie dało i dalej się długo system ładuje. Co jeszcze mam zrobić??

Jeżeli chciałbym zrobić format to tak żeby przenieść ustawienia firefoxa, gdzie one są zapisane??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Goldeneye

Akurat MBAM-a można używać jedynie jako skanera, jak ktoś jest nadgorliwy to może rezydentnego antywira wyłączać na czas skanu i po sprawie ;)

@Smok

Z tego co się orientuję to tak, musisz tylko wrzucić te gierki do folderu z którego je kopiowałeś (SteamApps czy coś takiego) i powinno działać jak należy, chociaż Steam ma czasem humorki i mu coś nie będzie pasowało, ale jest niskie prawdopodobieństwo ;)

A jeśli chodzi o Firefoxa, to sprawdź czy w jego opcjach nie ma opcji archiwizacjy, czy zapisu, Twoich ustawień, myślę że takie coś się znajdzie, aczkolwiek nie sprawdzę, bo FF-a nie posiadam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh czyli początkowe problemy z zużyciem najpierw przeciążona pamięć RAM później ekran black screen i póź niej internet sie nie ładuje i tak dalej spowolnione tempo kompa buczenie i zużycie GB na dysku czyli z np 500GB zostanie np 10GB śmieci skróty nieużywane aplikacje i wkońcu długo oczekiwane co chwile błędy krytyczne i R.I.P komp czyli zużyte około 200zł i komp żyje cud więc wirusy defragment usuń skróty idz do panelu i odinstal aplikacje nieużywane pliki i instalnij se firewall i update windows defender i tak dalej chroń se kompa!!! bo stracisz kase kompa na 2 dni i wszystko co na kompie chyba że weźmiesz na pendriva wszystko co ważne i do grobu na 2 dni potem powstanie i nic nie masz czyste więc rób co chcesz masz wirusa unkown masz pecha unikalny niewiadomo co ma poziom zagrożenia 4 {}{}{}{} i JavaPX to wirus unkawn nie istaluj tego bo jest to automatycznie i tak czy siak na końcu możesz odwołać ale masz wirusa doświadczenia ;(

Ale to później będzie mi działać na steamie?? Narazie sprawdzę jeszcze czy nadpisanie windowsa coś da.

Mam jeszcze pytanie, jeżeli będe miał zainstalowany ten malwarebyte razem z nodem32 ale będzie on wyłączony, i włączany tylko do skanowania to nie będzie się gryzł z tym drugim??

Przeskanowałem tym Malwarebytes i wykryło mi 4 trojany i wirusy. Tyle tylko że usunięcie ich nic nie dało i dalej się długo system ładuje. Co jeszcze mam zrobić??

Jeżeli chciałbym zrobić format to tak żeby przenieść ustawienia firefoxa, gdzie one są zapisane??

to że usunełeś to nie znaczy że nie usunełeś zainfekowanych plików tylko kod 4 trojanów i wirusów jak poruszają to infekują np AVG można (trzeba) trzeba tam dodatkowe ustawinia skanowania i zaznacz wszystko i git majonez :D : D : P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zrobiłem format i instaluje na innym dysku programy. Ale mam inny problem, bo teraz nie mogę zalogować się na Firefox Sync, wcześniej założyłem konto i powina być opcja Manage Account a u mnie tego nie ma. Kurde jak się zalogować??

Aha komputer startuje zybciej ale dalej te "Zapraszam" jak na moje oko za długo się ładuje a i czarny ekran dalej jest tylko znacznie szybciej schodzi:/

Juz wiem co było nie tak. Spieprzyła to aktualizacja gadu gadu 11 bety. Teraz problem się powtórzył, jak już mamy winowajce to jak to naprawić?? Bo drugi nie chce mi się formatować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...