Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dxdiag99

Rozwiązany: Windows 7 OEM

Polecane posty

Nie wiem, czy to powinno być tu (nic lepszego nie znalazłem), ale piszę........... Od 2009 roku jestem szczęśliwym użytkownikiem komputera z Windowsem 7 Home Premium. Te trzy lata temu komputer składali mi znajomi mojego wujka, którzy mają "firmę typu System Builder" i dlatego mam na komputerze właśnie OEM W7 Home Premium, jednak ktoś się zagapił i pomimo faktu, że w płytę główną od początku bytności maszyny jest wpięte 8 GB RAMu system jest 32bitowy, a więc trochę ponad połowa pamięci robi nic. Jakoś teraz dostałem impuls, aby zainstalować sobie wersję 64bit, jednak poczytałem w Internecie, że nie mogę sobie kupić OEMa (http://www.morele.ne...-pl-oem-377358/ o, coś takiego) i samemu zainstalować na dysku, bo tego typu pojedyncze licencje są tylko dla firm składających komputery. Rozbieżność cenowa pomiędzy wersjami BOX a OEM jest na tyle duża, że dość intensywnie zacząłem myśleć nad tym problemem. W gwiazdkowym konfiguratorze CDA była porada, żeby kupić OEMa (bo jest tańszy no i zawiera konkretną wersję systemu a nie jak BOX zarówno 32 jak i 64) a wiem, że redaktorzy naszego wspaniałego magazynu by nie namawiali świadomie do łamania jakichkolwiek praw. Co Wy, forumowicze o tym myślicie? Może ktoś już miał takie doświadczenie? Złapią mnie i zabiją czy nie będą się zbytnio przejmować nastoletnim "przestępcą", który chciał w do przesady uczciwy sposób uwolnić potencjał swojego komputera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...