Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Johyyn

Mozaika z prostokątów i "Sterownik przestał działać(...)" przy dużych obciążeniach gpu

Polecane posty

Mam taki problem - przy dużych obciążeniach karty graficznej (poza tym, że karta się mocno grzeje) w niektórych grach czasem mam na sekundę - dwie czarny ekran, po czym znów mogę grać, a czasem na parę sekund na ekranie tworzy mi się swoista mozaika, taka jak na obrazku.

aktq4g.jpg

(zrobiłem to sam w PSie, korzystając ze screenshot'a z google grafika, bo po złości, jak odpaliłem grę, żeby uwiecznić, to akurat pojawiło mi się tylko raz i na tyle krótko, że nie zdąrzyłem kliknąć, ale jeśli ktoś już to kiedyś widział, to obrazek jest na tyle podobny, że spokojnie można rozpoznać).

Niezależnie, czy był czarny ekran, czy mozaika, po przejściu do windowsa pokazuje mi się "dymek":

"sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność".

Kombinowałem z różnymi sterownikami nvidii, nowymi i starymi.

Mój sprzęt:

GeForce 9800GT (zotac amp! edition)

Core 2 Duo E6750 (bez oc, 2,66GHz)

mainboard ASRock P5B-DE

4 x 1GB ramu, 800MHz DDR2

zasilacz FEEL III-400ATX (ofc 400W)

Vista 32-bit z SP1

Wie ktoś o co może chodzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz przypadkiem jakiś artefaktów (lub innych zauważalnych defektów) przy tym towarzyszących? Podczas takiej "mozaiki" jaką temperaturę ma karta graficzna? Czy takie coś występowało już wcześniej (chodzi mi tutaj, czy występowało również przed formatem, jeśli taki miał w ogóle miejsce)? Ogólnie wygląda na to, że nawala karta graficzna (instalacja nowych sterowników tu raczej w niczym nie pomoże). Możliwe, że jest uszkodzona. Tego akurat nie jestem pewien, ale wydaję mi się, że takie "efekty" (chociaż bardziej dotyczy to wszelakich artefaktów) mogą mieć miejsce również kiedy mostki na procesorze nadmiernie się grzeją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, sprawdzimy, więc, temperatury dokładniej.

Użyj programu HWMonitor, włącz go razem z grą. Popykaj z pół godziny (HWM ma działać w tle) - daj screena. Możesz też w tym czasie odpalić program GPU-Z (chciałbym sprawdzić temperaturę pamięci karty - o ile takowa bądzie pokazywana). W zakładce Sensors zaznacz, najpierw, na dole: Continue refreshing... a wszystkie atrybuty ustaw na: Show Highest Reading. Wrzuć obrazek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...