Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wizardius

Komputer sie włacza na sekundke

Polecane posty

Otóz dzisiaj w nocy, gdy zbliżala sie burza obudziłem sie i wyłączyłęm listwe od PC i później wyciągnałem z kontaktu.Dzisiaj rano tata próbuje właczyc PC, a tu beton, włacza sie na sekunde i wyłacza tzn wszystkie wiatraki w momencie właczenia załapują, wszystko jest niby ok ale mija sekunda i beton

Co to może by?

Komputer ma na oko 1,5 roku? Może 2.

AMD Athlon X4 620

4 GB ram ddr3 1333 MHZ

RAdeon HD4850 1GB

Gigabyte MA77OT-UD3P

Zasilacz bodaj OCZ StealthXStream (albo modx, ale raczej stealth) 500W.

KOmputer czyszczony w środku z kurzu co jakiś czas. Nic nie podkręcane.

Co to może by ?;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo (i tez w okolicznościach burzy). Zasilacz wbrew pozorom może być sprawny - przynajmniej u mnie nie było uszkodzenia sprzętu. Po pierwsze rozkręć kompa i sprawdź, czy coś tam nie pachnie spalenizną. Jasne, że nie musi, ale może. Po drugie, jeśli masz możliwość, sprawdź na innym zasilaczu, a wcześniej zmień listwę - przynajmniej w celu przetestowania. Możliwe, że poszły w niej bezpieczniki (o ile masz, ale chyba wszystkie mają).

Jeżeli wszystko zawiedzie, dla pewności możesz jeszcze zresetować BIOS - chociaż z drugiej strony zastanawiam się czy to w ogóle konieczne w tej sytuacji... Zaraz mnie jakiś [Ekspert] poprawi. smile_prosty.gif RAM na pewno jest OK, bez pamięci komputer się uruchomi, tyle, że bez obrazu.

EDIT: OCZ ModXStream od StealthXStream różnią się tym, że ten pierwszy ma odpinane kable. Zresztą sam mam tą zasilkę i sprawuje się świetnie.

@ DOWN - wiesz, nie chcę zgrywać profesjonalisty, bo nim nie jestem, niemniej dużo poważniejsze problemy już (sam) rozwiązywałem. Jako więc, że profesjonalistą nie jestem, mogę się mylić i wolę zawczasu mieć takie przypuszczenia, niż potem ktoś miałby mnie "zgasić". smile_prosty.gif Ale fakt, reset BIOSu nie zaszkodzi, a może pomóc. Możesz jeszcze spróbować zresetować pamięć CMOS poprzez wyjęcie na 10-15 min. baterii na płycie głównej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że zasilacz jest sprawny a problem leży gdzie indziej. Otóż komputer włączył się (ale nie wiem co tam sie wysiwetlilo, bo monitor odłączony), ale DOPIERO po odłączeniu od płyty głównej zasilania dodatkowego (P3- ktory jest 4-pinowy(a wejscie na mobo 2x4)). Może mi to ktoś wyjaśnic? Nie chce sam kombinowac, bo nie chce nic spalic.

Hm?

PS Co najlepsze w manualu płyty głównej jest napisane, że PC nie odpali jeśli nie podłączymy tego dodatkowego zasilania. Jajca niezłe :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to zasilanie karty graficznej albo procesora (dla procesora dwa żółte i dwa czarne kable, dla karty graficznej nie pamiętam). Jeśli zasilacz jest sprawny to zasilana część, lub jej układ doprowadzający energię na płycie głównej, ma zwarcie. Ewentualnie chłodzenie nie dotyka do procesora, ten natychmiast się przegrzewa i wyłącza (jeśli chodzi o zasilanie procesora oczywiście). Komputer ruszył, w sensie - nie wyłączył się, ale gdybyś podłączył monitor, pewnie został by czarny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer odpali się bez karty graficznej? Bo dzisiaj zaobserwowalem, ze przeciez tylko na karcie graficznej w ogóle nie odpala się wiatrak ani na sekundke. W sumie wczoraj próbowałem odpalac bez grafiki, ale było to samo...

Paste na procku wymienilem dzisiaj - zero zmian.

Hm?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...