Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zealnos

Rozwiązany: Problem z wiatrakami z obudowy

Polecane posty

Posiadam taką samą obudowę i też mam problemy z wentylatorami. Po włączeniu komputera 2 wentylatory nie działają, jeden obraca się baaardzo wolno, ale potrafi się zatrzymać. Drugi (ten największy) po wprawieniu go ręcznie w ruch podejmuje pracę, ale jego obroty też są wolne. Trzeci kompletnie nie działa.

Myślałem, żeby sprawdzić miernikiem napięcie, ale nie wiem jakie tam jest.

W Biosie mam utawienia na pracę Normal i Auto. Może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zmień z tego ustawienia, które masz obecnie, na to drugie, czyli pewnie z Auto na Normal. Jak pomoże to jesteś szczęśliwy już teraz, jeśli nie, to pozostaje przejściówka z molexa na wentylatory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Spróbuję zmienić na Normal, jakby to nic nie dało to podłącze bezpośrednio do płyty głównej.

Wentylatory mam podłączone do regulatora. Spróbuje trochę powalczyć. Rozebrałem obudowę i wyjąłem regulator. Pomierzyłem miernikiem przejścia i z kablami jest ok. Zbadałem też tranzystor, ale nie jestem pewien czy jest uszkodzony. Pomierzę jeszcze napięcia przy włączonym komputerze.

O supporcie zapomniałem, dzięki za przypomnienie.

EDIt: Regulator obrotów jest zepsuty, więć Zealnos pewnie masz to samo.

Jeśli masz 3 gniazda SYS_FAN to możesz podłączyc wentylatory do płyty głównej, działają troche głośniej, ale nie jest źle z hałasem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, choć raczej drugie złącze CPU_FAN nie da możliwości regulacji (w BIOSie/UEFI) obrotów wentylatorów bez PWM. Przynajmniej u mnie na P7P55D-E sobie tak bez sensu ubzdurali, że wentylatory pod CHA_FAN mogą być regulowane albo przez PWM albo napięciem (czyli 3pinowe też można regulować), a na CPU_FAN jest tylko PWM...

Choć to ma znaczenie tylko wtedy, gdyby chciał regulować obroty 3-pinowych wentyli ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...