Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PATRIX94

Rozwiązany: Bardzo wolny internet

Polecane posty

Witam, postaram się przedstawić problem najlepiej jak potrafię. Po reklamacji części zainstalowałem system na czysto no i oczywiście internet. Dostawca jest tp, mam starego liveboxa, myślę, że około 6-letniego. Umowę mam podpisana na 6 Mb, chociaż to fikcja, bo w rzeczywistości prawie nigdy takiej prędkości nie osiągam. Gdy działało normalnie to mniej więcej 4-5 Mb. Niestety teraz nawet nie mogę odtworzyć filmiku na yt w standardowej jakości, żeby się nie zacinał. Jednak najgorzej chyba jest, gdy staram się coś poprać z jakiegoś serwera. Transfer często wynosi kilkanaście/kilkadziesiąt kb/s niezależnie od przeglądarki i serwera. Co ciekawe, gdy pobierałem torrent to około 550/600 kb/s bardzo często osiągałem. Resetowałem liveboxa wiele razy, dzwoniłem do tepsy, mówili, że u nich wszystko wporządku oraz, że będą monitorować sprawę, mam wyłączone zapory, skanowałem programem Malwarebytes Anti-Malware, co prawda wykryło jakieś tam robaki ale zostały usunięte i teraz jest czysto. Aha, według pomiarów na speedtest.net mam internet około 1Mb/s zamiast 6 :(

Dodam, że dawniej przy jakości sygnału było 5 "kresek"(czyli maks) teraz są 4, pomimo, że livebox znajduje się kilkadziesiąt centymetrów od komputera. Jeszcze dodam, że korzystam z wi-fi w telefonie, ale gdy wyłączę to nic nie zmienia. Mam nadzieję, że opisałem sprawę w miarę przejrzyście, mam nadzieję, że ktoś mi pomorze :). Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, odpaliłem najpierw jeden plik 500 MB, ściągał około 70 kB/s, później minimalnie prędkość spadała, odpaliłem drugi i trzeci (odpowiednio 100 MB i 50 MB) i tamte pobierały się podobnie tzn 60 kB/s przy czym według tego "kółka" w google chrome przy ściąganiu było mniej więcej 20% pobranych danych i pobieranie zakończyło się (oba pliki ściągnęły się poprawnie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w google chrome przy ściąganiu było mniej więcej 20% pobranych danych i pobieranie zakończyło się (oba pliki ściągnęły się poprawnie)

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Google Chrome wyświetlił iż pobrane dopiero zostało 20% danych i nagle zakończył pobieranie w 100%? Jeśli tak to oznaczać to może przekłamania w prędkości przeglądarki. Spróbuj pobrać pliki jakimś managerem pobierania czy też spróbuj innej przeglądarki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...