Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

adasenglys

Spadanie klatek

Polecane posty

Cześć. Od niedawna w wielu grach mam taki problem, że jak pogram sobie jakieś 10 minut, liczba fps spada o ok. 10-20. Kupiłem sobie wczoraj Risena 2, który normalnie na wysokich chodzi mi 35 klatek, a po jaki(ch)ś 10 minutach liczba ta spada do 15-20, a przy tylu fpsach nie da się komfortowo grać. Zmieniałem ustawienia grafiki na niskie i średnie i jest to samo ;/. W Crysisie 2 i w wielu innych grach mam to samo. W czym leży problem? Uprzedzam, że czyściłem i odkurzałem kompa w środku, ale nic to nie dało. Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

EDIT. Zapomniałem dodać, że po jakimś czasie fpsy znowu wzrastają do 35-40, ale za chwilę spadają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz HWMonitor, odpal jakąś grę, przy której odnotowujesz te spadki (ale raczej nie Risena 2, ;)), pograj z pół godziny (HWM niech działa w tle), jak skończysz wrzuć screena na forum.

Podaj też S.M.A.R.T. dysku (możesz skorzystać np. z programu HD Tune - zakładka Health). Aha, jaki masz zasilacz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- Odpowiedź (twierdząca) na to pytanie nic nie da. Znaczyłoby to tylko, iż "komp" pod większym obciążeniem nie wyrabia. Tyle, że powodów tego może być sporo (m.in. właśnie przegrzewanie, czy niepoprawnie działający zasilacz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...