Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Damszczak

Problem techniczny

Polecane posty

Co rozumiesz przez czyszczenie komputera? Opisz co robiłeś.

I co rozumiesz przez dziwne zachowanie się ikon, bo ja poza tymi czerwonymi obwódkami tak na oko narysowanymi w paincie nic nie widzę (no chyba, że to obwódki są właśnie problemem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie komputera: usuwanie starych gier programów, czyszczenie dysku i naprawianie błędów w rejestrze (wszystko przez Ccleaner).

Dziwne zachowanie ikon- "przebarwienia, zmiany kolorów" widać to na przykładzie AllPlayera a PRO100 jest cały granatowy (a raczej powinien być). Dodatkowo wcześniej jeszcze czasem napisy się "rozkrzaczały" i myślałem że mi się język na chiński zmienił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co do wyłączania - podaj konfigurację tego komputera i sprawdź temepratury.

2. Co do ikon - zroobił to najprawdopodbniej program/gra starszego typu, niezgodny z XP. Sposobem na to było coś, co nazywało się "zresetowaniem shell-a" ale nie pamietam dokładnie jak się to robiło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, skoro problem wystąpił po czyszczeniu rejestru, to na początek przywróć kopię rejestru sprzed Twoich zabaw z czyszczeniem. Sprawdź, czy to coś pomogło. Przy optymalizacji systemu w ten sposób trzeba bardzo uważać, bo łatwo jest usunąć coś za dużo. Jak sprawdzisz, czy to pomogło, to napisz i będziemy myśleli dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem, że usunąłem jeden sterownik 3d audio- zainstalowany. Wszystkich bardzo przepraszam, lecz wyjechałem na wycieczkę i nastąpliły pewne okoliczności... co do sprzętu:

Pole Wartość

Karta wideo NVIDIA GeForce FX 5600 (128 MB)

Komputer

System operacyjny Microsoft Windows XP Home Edition

Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack 3

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Płyta główna

Typ procesora Intel Celeron D 330, 2666 MHz (20 x 133)

Nazwa płyty głównej ASRock P4V88+ (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio, LAN)

Mikroukład płyty głównej VIA Apollo PT880

Pamięć fizyczna 2048 MB (DDR SDRAM)

Typ BIOS'u AMI (08/19/05)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port drukarki ECP (LPT1)

Ekran

Karta wideo NVIDIA GeForce FX 5600 (128 MB)

Akcelerator 3D nVIDIA GeForce FX 5600

Multimedia

Karta dźwiękowa VIA AC'97 Enhanced Audio Controller

Magazyn

Kontroler IDE Kontroler VIA Bus Master IDE

Kontroler SCSI/RAID ARFJVDHY IDE Controller

Napęd dyskietek Stacja dyskietek

Dysk fizyczny SAMSUNG SP0802N (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

Sieć

Karta sieciowa Karta Fast Ethernet zgodna z VIA (192.168.0.11)

Teraz znikł stary problem a pojawił się nowy- otóż grę można włączyć lecz gra zaczyna "migać" i pojawiają się i znikają paski. Moja siostra nie może grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pojawiają się artefakty, to sprawdź temperatury karty graficznej (np. korzystając z GPU-Z; na razie proponuję je zmierzyć w spoczynku) i podaj na forum. A najlepiej byłoby, gdybyś otworzył obudowę i sprawdził, czy chłodzenie karty graficznej nie jest zasyfione. Swoją drogą, to nie słychać z wnętrza obudowy dźwięków podobnych do startującego antonowa? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...