Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anakin1557

Format i partycje

Polecane posty

Witam.

Mam pytanie - czy mając obecnie partycję 'C:/' i 'D:/' chciałbym zwiększyć pojemność partycji C (logicznie) zmniejszając pojemność drugiej partycji, robiąc to podczas formatowania systemu, to czy wymazane zostaną dane z obu dysków czy zabrane zostanie wolne miejsce z 'D:/' ? (na drugiej partycji mam jeszcze z połowę miejsca wolną)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mylę systemowe narzędzia nie umożliwiają przeniesienia miejsca z jednej partycji na drugą, więc straciłbyś wszystkie dane (musiałbyś usunąc partycje i założyć je od nowa). Aby je zachować musiałbyś użyć innych programów do tego stworzonych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz Vistę lub W7, to możesz się obejść bez dedykowanych programów, ale pod warunkiem, że będzie wolne miejsce miejsce (wolne - nie przydzielone do żadnej partycji).

To niestety oznacza, że będziesz musiał najpierw pozbyć się partycji D. Poradnik co zrobić później (po angielsku, jak to nie wystarczy, daj znać) jest np. tutaj

Programy, które pozwolą na zmianę wielkości partycji bez potrzeby ich usuwania to na przykład GParted

Bardziej intuicyjny jest Acronis Disc Director (wystarczy wersja Home), ale pełny jest płatny, choć wydaje mi się, że jakaś z poprzednich wersji miała demo, które to umożliwiało bez potrzeby kupna wersji pełnej (ale teraz głowy za to nie dam, bo mogła to być wersja dodawana do jakiegoś czasopisma).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...