Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KrystianeX

Intel Core i5 2500 (bez "K") - temperatura

Polecane posty

Mniej więcej ile powinna wyosić temperatura?
Obstawiam to samo, co yojo2. Tyle, że ja, bardziej - w tym przypadku - zwracam uwagę na temperaturę w idle i myślę, że mogłaby wynosić, na pewno mniej, niż 40 stopni (stale). Właściwie, to tak góra ze 35, ale to już tylko, takie moje spekulacje. :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sporo zależy od obudowy, bo w słabo wentylowanej budzie temperatury w idle spokojnie mogą być o 5-10C wyższe. ;) Przykładowo u mnie w CM692 (proc Xeon X3440 @3,1GHz 1,1V z chłodzeniem Megahalems) w idle mam ~30C, a jak wyłączę 4 wentylatory to wzrasta do ~40C. Możliwe, że autor tematu ma np. jeden wentylator w budzie albo co. Jeśli tak, to temperatury raczej w normie (i w sumie nie ma konieczności ich "zbijania").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- Słuszna uwaga, ale mimo wszystko 45 stopni w spoczynku, to sporo. Niektórzy na boxie mają ze trzydzieści parę.

@KrystianeX- Przypadkiem, nie przejmuj się tym co piszę. To, że Twoje temperatury procesora, raczej powinny być niższe, nie oznacza, iż obecne są w jakimkolwiek stopniu groźne.

Dla przeciwwagi dodam, że, również "niektórzy" mają nawet 80 stopni na rdzeniach w stresie i nic im złego, z kompem się nie dzieje. A maksymalna, dopuszczalna temperatura procesora (ogólna), to 72.6*C. Tak więc, cała dyskusja, to tylko takie bajdurzenie. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwić się nie martwię ale coś jest nie tak skoro mam takie temperatury z takim chłodzeniem. Może rzeczywiście problem tkwi w cyrkulacji powietrza. Fakt faktem jest że nieco ciasnawo mam w tej obudowie. Te wielkie chłodzenie i w dodatku pokaźnej wielkości GTX 570 Super OC mogą mieć wpływ na to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...