Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kristhebest

Instalacja Linuxa z poziomu Windowsa na innym HDD.

Polecane posty

Temat pewnie poruszany był nie raz, ale ja mam trochę inny problem. Sama instalacja np. Ubuntu z poziomu Windowsa nie jest dla mnie problemem, ale zainstalować mogę tylko na dysku na którym jest Windows, a chciałbym na inny(chodzi tu o dysk fizyczny, nie partycje). Zarówno w biosie, jak i w Windowsie(ale tylko menadżerze urządzeń, w explorerze już go nie widać) widać drugi dysk, problem w tym, że w instalatorze Ubuntu widnieją tylko partycje na moim Windowsowskim dysku. Jest jakaś możliwość, aby zainstalować Ubuntu, czy inną dystrybucję, z poziomu systemu, ale na inny niż Windowsowski dysk? Zaoszczędziłoby mi to i czas, i pieniądze na płyty, jako że chcę przetestować kilka dystrybucji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to może bezpośrednia odpowiedź na twoje pytanie, ale na płytach oszczędzisz tworząc sobie pendrive'y live. Programy takie jak LinuxLive USB Creator (LiLi) czy Universal USB Installer niejako 'zainstalują' ściągnięty obraz płyty na pendrive, potem z niego będziesz mógł wstać komputer i zainstalować Linuxa.

Notka: Wszystkie dystrybucje 'zainstalowane' na pendrivie takim programem zachowują się jak płyty live, czyli nic na stałe nie zainstalujesz. Wyjątkiem są *buntu, które pozwalają obsłużyć plik persistence, w którym są instalowane aplikacje spoza pakietu live i którego rozmiar sam określasz (kosztem, oczywiście, pozostałego miejsca na pendrivie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Każda dystrybucja może być persistent, wystarczy ją odpowiednio obsłużyć.

@temat

Cóżm jeśli wubi nie widzi tego dysku to również polecałbym jednak nagranie tego instalatora na pendrive, bo nie znam łatwego i szybkiego rozwiązania takiego problemu.

Ale przypuszczam, że trzeba by zrobić tak, żeby windows ten dysk zobaczył (bo rozumiem, że nie możesz nic na nim zapisać? )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...