Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RokiAlth

Windows 7 OEM czy BOX?

Polecane posty

OEM jest przypisywany do płyty

głównej, możesz wymieniać

wszystko poza nią.

Z Windowsami jest dziwacznie. W ciągu, dość krótkiego okresu czasu zdarzyła mi się kilkukrotna wymiana płyty głównej i nawet nie musiałem aktywować systemu. Co prawda, płyty były prawie identyczne, ale jednak, trochę się różniły.

Natomiast, gdy parę razy odłączałem i podłączałem ten sam dysk (coś tam sprawdzałem), musiałem, ze dwa razy aktywować Windę. o_O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli autor posiada te 200zł więcej, to lepiej brać BOXa. Nie będzie problemu z późniejszą wymianą płyty głównej itp.

@antros22 - Teoretycznie aktywacja wersji OEM na innych płytach głównych jest piractwem, w praktyce kupiłeś legalnie Windowsa i działa nawet na innych płytach. Fakt, ta licencja OEM jeśli chodzi o Win7 jest dziwna. Jednym działa OEM na innej płycie głównej, innym już nie. Licencja mówi, że można aktywować OEM na innej płycie głównej tylko w przypadku uszkodzenia przypisanej do Win7 OEM, a i wtedy trzeba zadzwonić do obsługi technicznej po nowy klucz.

Co do Linusa i innych podobnych przypadków, to pewnie błąd, jeśli tak, to telefon do obsługi techniczne MS powinien załatwić sprawę. Jeśli to nie błąd(co jest prawdopodobne, biorąc pod uwagę modyfikacje licencji OEM prze MS), to zostaje mydlenie oczu komuś z obsługi technicznej bądź kupienie nowego systemu.

Sam chcę wymienić samą płytę główną i proca i nie wiem czy to jest zgodne z licencją OEM. Z jednej strony licencja OEM daje możliwość rozbudowy komputera, z drugiej OEM Win7 przypisuje się do płyty głównej. Zadzwonię do pomocy technicznej może uda się coś wyjaśnić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...