Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

demogorgon

Nowy komputer, stary dysk twardy

Polecane posty

Pytanie może i głupie, ale nie mam doświadczenia w tej kwestji więc wolę dowiedzieć się od was zanim coś zepsuję :)

Planuję wymienić w swoim komputerze... w zasadzie wszystko. Tylko dysk twardy przenieść do zupełnie nowego sprzętu. I stąd pytanie:

Czy jest sens zwyczajnie podpiąć dysk do nowego komputera i nadinstalować nowe sterowniki, czy lepiej od razu dać sobie spokój, sformatować i zacząć od zera (przynajmniej na partycji z systemem)?

Kwestia tego, że instalacja (a raczej pobieranie aktualizacji) niektórych rzeczy to dobre pare godzin gapienia się na pasek pobierania i nieszczególnie mam na to ochotę jeśli nie trzeba :P

Z góry dziękuję za odpowiedzi nie mieszające mnie z błotem (za te drugie nie dziękuję)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensowną opcją jest reinstall systemu. Ale można spróbować inaczej (jak nie bedziesz zadowolony to przeisntalujesz sobie potem). Na starym komputerze wejdź w Menedżer Urządzeń, Kontrolery IDE ATA/ATAPI, w tej gałęzi klikaj prawym przyciskiem myszy na każdym z kontrolerów i Aktualizuj sterownik->Nie, nie tym razem->Zainstaluj z listy lub z określonej lokalizacji->Nie wyszukuj, wybiorę sprzęt do zainstalowania-> Odznacz "Pokaż zgodny sprzęt", Standardowy podwójny kontroler PCI IDE, zamknij system, przełóż dysk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...