Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lord Nargogh

Windows 7 64bit - nieznikające okienko informacyjne

Polecane posty

Nie szukałem, czy było to wcześniej poruszane bo nawet nie wiem jak to zjawisko nazwać. W każdym razie mam straszliwie denerwujący problem z okienkami informacyjnymi/rozwinięciami skrótów/nie wiem jak to się nazywa na swoim windowsie 7. Do postu załączam rysunek z okienkiem, o które mi chodzi. Zdarza mi się to notorycznie, nic czego próbowałem nie pomogło (zmiana rozdzielczości, zmiana liczby kolorów, odświeżenie ekranu), pozostaje cały czas na wierzchu (oglądanie filmów na yt czy jakichkolwiek innych jest absolutnie niemożliwe), pomaga tylko restartowanie komputera. Jednak nie mam ochoty tego (restartowania) robić 5 razy dziennie i chciałbym w końcu wiedzieć co zaradzić na to niezwykle wnerwiające zjawisko.

Cytując klasyka - pomożecie?

post-18710-1330117340_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że ten błąd jest trudny do zreprodukowania na maszynie na której nie występuje, ale można sobie z nim jakoś radzić.

Najprostsze rozwiązanie jakiego można spróbować to zrestartowanie samego menedżera okien (należy ubić proces dwm.exe za pomocą Menedżera zadań) lub zrestartowanie explorera (należy ubić i ponownie włączyć proces explorer.exe).

Jeśli chodzi o trwałe rozwiązanie problemu, to można spróbować pobawić się ustawieniami efektów wizualnych w systemie (być może zmiana którychś z nich pomoże). Bardziej radykalnym rozwiązaniem jest w ogóle wyłączenie tych okienek. By to zrobić trzeba uruchomić edytor rejestru i wejść do klucza HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced. Tam należy zmienić wartość ShowInfoTip na 0.

Jeśli problem występuje zawsze w tej samej aplikacji, to możliwe, że problemem nie jest system tylko aplikacja. Wtedy najpewniej oznacza to, że istnieje bug w danym programie.

Masz możliwość sprawdzenia, czy to samo dzieje się na innym koncie użytkownika?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sevard - dzięki za pomoc, gdy tylko to się powtórzy to sprawdzę czy któraś z metod pomaga. Niestety nie mam pojęcia co powoduje wystąpienie tego zjawiska, więc nie jestem w stanie go odtworzyć na zawołanie i sprawdzić od razu (ani sprawdzić na innym profilu użytkownika). Tym niemniej na pewno nie będę musiał długo czekać na ponowne jego wystąpienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że to zjawisko czasem istotnie występuje i nie można go zreprodukować na zawołanie. Dlatego nie za bardzo da się to zdebugować i naprawić. Czasem jakieś czary pomagają, a czasem nie. W niektórych przypadkach winne były sterowniki kart graficznych, więc i im warto się przyjrzeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...