Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

folti

INTERNET - WiFi kontra kabel

Polecane posty

Mam komputer HP HDX16 z win 7 64bit. Internet z Aster. Moje połączenie wifi ma prędkość 54.0 Mb/s a po kablu 10.0 Mb/s. To jest dziwne, że bezpośrednie połączenie po kablu jest wolniejsze. Dziwniejsze jest jednak to, że po kablu strony otwierają się dużo szybciej i wszystkie (na wifi nie otwiera się ebay, facebook i parę innych). Czy jest jakieś uzasadnienie takiego stanu rzeczy? Dodam, że na innych komputerach po wifi jest również 54.0 Mb/s za to po kablu 100.0 Mb/s!!! To dodatkowa zagadka. Przesyłam zrzut ekranu.

post-599810-1329849552_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć dostępne większe przepływności na tym laptopie. Spróbuj wejść w Panel Sterowania -> Menadżer Urządzeń i właściwości karty sieciowej. Dalej zaawansowane i z listy "Prędkość i dupleks". Powinieneś mieć do wyboru 100Mbps. Jeżeli masz tam "Autenegocjacja", czy coś podobnego, to możliwe, że masz kiepski kabel. Do FastEthernetu (100Mbps) potrzeba skrętki UTP kategorii 5.

Strony WWW nie wykorzystują całego pasma, więc na kablu będą wczytywać się szybciej i jest to normalne. Z tym, że niektóre się nie wczytują przez WiFi to mógłbyś sprawdzić, czy nie są poblokowane na routerze, ale nie jestem pewien, czy to to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

Wiem, że to normalne, ze na kablu szybciej się wczytują. Chodzi o to że teoretycznie mam na kablu niższą prędkość (patrz zrzut ekranu). Na innym lapku jest "normalnie". Właściwości łącza wfi pokazują 54.0 Mb/s a kabla 100.0 Mb/s. Kabel jest zatem OK. Na moim lapku prędkość na kablu też jest bardzo dobra, ale właściwości łącza pokazują 10.0 Mb/s. To mnie interesuje. Zmieniałem ustawienia "szybkość i dupleks" i nic nie pomogło.

Nie cytuj poprzedzającego posta. - politan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze spróbować przeinstalować sterowniki do karty sieciowej, bo najwyraźniej ma problemy z wykrywaniem wyższych przepływności.

EDIT: Jak wspomniałem wcześniej przeglądarka internetowa nie wykorzystuje w pełni nawet tych 10 megabitów. Różnice w czasie przesyłu danych są dużo mniejsze, niż te związane z wysyłaniem przez WiFi czy kabel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica stąd, że twój komputer rozpoznaje połączenie w starszym standardzie. Mogłoby to się brać z tego, że masz starszą wersję portu tzn. zwykły Ethernet, a nie FastEthernet. Ale twój laptop powinien obsługiwać 10, 100 i 1000 Mbps, przynajmniej tak ma w specyfikacji. Dlaczego tego nie wykrywa to nie wiem. Skoro działa na innym laptopie, to problem może leżeć w sterownikach, albo być sprzętowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz prędkość internetu ? Masz możliwość połączenia dwóch komputerów tym kablem ?

Predkość mam 20 Mb/s. Tak mogę połączyć dwa komputery kablem.

P.S.

Sa dwie opcje "cytuj" i "odpowiedz". Nie cytuję poprzedniego posta robię poprostu odpowiedz. Poprzedni post sam się cytuje. Skoro tak jest to ustawione to myslałem, ze tak ma być. Mam w takim razie usuwać to co się załączyło?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mogę połączyć dwa komputery kablem.

Jeśli możesz to je podłącz i sprawdź jaka prędkość wtedy się wyświetli po stronie twojej karty sieciowej.

Sa dwie opcje "cytuj" i "odpowiedz". Nie cytuję poprzedniego posta robię poprostu odpowiedz. Poprzedni post sam się cytuje. Skoro tak jest to ustawione to myslałem, ze tak ma być. Mam w takim razie usuwać to co się załączyło?

Jeśli twoja odpowiedź jest dłuższa od cytowanej to może zostać, natomiast jeśli cytat zajmuje kilka zdań a ty odpowiadasz jednym, które jest zwięzłe i krótkie to lepiej usunąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...