Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

leebruce

Spadki płynności, wysokie temperatury

Polecane posty

Witam. Zauważyłem dziwny problem z moim sprzętem. Raz na jakiś czas gra traci płynność, zaczyna klatkować. Trwa to jakieś 5-10 sekund, a potem jest spokój na około 2 minuty. Dzieje się tak z każdą grą w 3D. Pierwsze, co zrobiłem to zmierzyłem temperatury w stresie i trochę się zdziwiłem. Oto screenshot:

tempjb.png

Na forum AMD przeczytałem, że maksymalna bezpieczna temperatura dla tego procesora wynosi od 55 do 70 stopni Celsjusza. Mój procesor tyle wyciąga w spoczynku! Co zrobić, aby zmniejszyć jego temperaturę? Wymiana pasty termoprzewodzącej nie pomogła, procesor chłodzony jest wentylatorem dołączonym w zestawie. Czekam na wskazówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jej za dużo nałożyłeś (albo, ogólnie - niepoprawnie nasmarowałeś)?

Tak w ogóle, choć temperatura jest wysoka, jednak jest to temp. rdzenia, a nie ogólna procka (na rdzeniu może być dużo więcej). Zatem, nie jestem do końca przekonany, że spadki płynności spowodowane są przegrzewaniem (aczkolwiek, temperaturę procesora wypadałoby obniżyć).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasty nałożyłem wystarczająco, aby pokryła cały chipset. I jestem pewny, że problem jest spowodowany temperaturą, po otworzeniu obudowy i przystawieniu wentylatora biurkowego problem zniknął. Jednak jest to tymczasowe i dość głośne rozwiązanie. ; [

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jestem pewny, że problem jest spowodowany temperaturą, po otworzeniu obudowy i przystawieniu wentylatora biurkowego problem zniknął.
Widocznie, w porywach temperatura jest wyższa (tam gdzie nie powinna - a czujnik, jak to czujnik super dokładny nie jest), stąd chwilowe spowolnienia, co może świadczyć, iż chłodzenie nie pracuje tak jak powinno.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączenie w BIOSie funkcji Cool'n'Quiet oraz ustawienie manualnej prędkości wentylacji na najwyższą nic nie dało, karta nadal chodzi w stresie do 80 stopni. Kompletnie nie wiem, co robić. Chyba pozostaje wymiana układu chłodzenia, lub nawet całego procesora (zastanawiałem się nad upgradem do jakiegoś phenoma).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja płyta nie obsługuje procesorów AM3, więc upgrade nie ma sensu moim zdaniem. Pasują tylko pierwsze Phenomy, a one nie były zbyt udane. Sensowniej już wyjdzie dozbierać kasy i kupić np. Pentium G620 (+ tanią płytkę i pamięci DDR3 do tego). Albo zmienić chłodzenie na obecnym procku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pogodziłem się z faktem, że jeśli chciałbym upgradować procesor, to musiałbym również kupić nową płytę i pamięć. Jednak widać, że mój AMD już słabo sobie radzi w nowych grach. Jeśli uzbieram odpowiednią sumę - napiszę temat na forum. A ten temat uważam za zamknięty, do czasu zakupu nowych części będę skazany na biurkowy wentylator. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...