Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kedzior687

Vista nie uruchamia się na Aspire 5730ZG

Polecane posty

Dzisiaj wystąpił taki oto problem. Komputer uruchamia się normalnie, jest ekran logowania i można się logować. Po tym jednak zaraz po ekranie "zapraszamy" wszystko robi się czarne (jednak myszka/touchpad działają i strzałka się porusza) i w ten sposób komputer trwa i sprawdza moją cierpliwość, aż go nie wyłączę. Jak można temu zaradzić?

SPECYFIKACJA KOMPUTERA mam ten słabszy model z baterią 4400Mah i Vistą Basic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infekcja jest, ale da się ją najpewniej usunąć z poziomu Windowsa. Spróbuj uruchomić ręcznie proces explorer.exe po starcie systemu. Można to zrobić na dwa sposoby:

1. Po zalogowaniu, gdy jest czarny ekran wciśnij klawisz z flagą Windows + R. W okienku, które wyskoczy wpisz explorer.exe i potwierdź tą komendę.

2. Po zalogowaniu wciśnij Ctrl + Shift + Esc. Otworzy się Menedżer zadań. W menu Plik wybierz opcję Nowe zadanie. W okienku, które się pojawi wpisz explorer.exe.

Powinna się załadować powłoka systemu. Jeśli się załaduje, to czytaj dalej, a jeśli się nie załaduje, to daj znać, to inaczej to się załatwi.

Zakładając, że udało Ci się dostać na pulpit zrób co następuje:

1. Ściągnij i uruchom program RKill. Po zakończeniu jego pracy nie uruchamiaj ponownie komputera, tylko przejdź do następnego kroku.

2. Przeskanuj system programem Malwarebytes' Anti-Malware. Jeśli coś znajdzie, to pozwól mu to usunąć.

3. Uruchom program OTL. W OTL pozaznaczaj opcje Infekcja LOP - Sprawdzanie oraz Infekcja Purity - Sprawdzanie, Skanuj wszystkich użytkowników (resztę zostaw bez zmian), poza tym we wszystkich sekcjach zaznacz opcję Użyj filtrowania i kliknij Skanuj.

Kroki 3 i 4 zrób tylko i wyłącznie wtedy, jeśli masz system 32-bitowy (x86).

4. Jeśli masz jakiś program emulujący napędy, to ściągnij program Defogger, uruchom go i wyłącz nim emulację napędów. Następnie uruchom ponownie system.

5. Ściągnij program GMER. Nie zmieniaj żadnych opcji i kliknij przycisk Szukaj. Po zakończeniu pracy zostaniesz poinformowany, że log został zapisany w schowku. Otwórz notatnik, wklej go i zapisz na dysku.

W przypadku problemów z GMERem spróbuj uruchomić go w trybie awaryjnym, jeśli i to się nie uda, to będzie trzeba użyć czegoś innego.

Na forum zamieść logi z Malwarebytes', OTL (otl.txt oraz extras.txt) i GMERa. Daj je albo jako załączniki do posta, albo wrzuć na wklej.org.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem się przez menedżera zadań, wszystko szło ładnie, wirtualnych napędów nie mam na tym komputerze, więc pominąłem program Defogger.

Z GMERem były problemy, przy drugiej próbie uruchomienia w normalnym trybie spowodował bluescreena, w trybie awaryjnym po prostu się wysypał w połowie działania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wirtualnych napędów nie mam na tym komputerze

A tymczasem w logu mamy:

DRV - [2009-07-30 12:11:53 | 000,721,904 | ---- | M] () [Kernel | Boot | Running] -- C:\Windows\System32\Drivers\sptd.sys -- (sptd)

Nie wiem, czy nadal masz napęd wirtualny, ale na pewno miałeś coś takiego. Użyj deffogera i spróbuj jeszcze raz użyć GMERa. Jeśli znowu wyskoczy BSOD, to zamiast niego użyj programu TDSSKiller (przeprowadź skan, ale na razie nie pozwalaj mu nic naprawiać, po zakończeniu skanowania powstanie raport, który wrzuć na forum).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się mały problem. Mimo użycia Defoggera GMER się wysypał. Użyłem TDSSKiller, lecz przeskanował on raptem 250 elementów przy czym wykrył 1 zagrożenie, jakiś malware. Logu nie zapisałem, bo byłem przekonany, że coś nie tak z tym skanowaniem.

Użyłem drugi raz GMERa ,tym razem w trybie awaryjnym (nadal się wysypuje), po czym ponownie TDSSKiller lecz wówczas nie wykrył on już żadnych zagrożeń, a za pierwszym razem tak jak napisałeś, nie kazałem mu nic usuwać. Poniżej zamieszczam log:

http://wklej.org/id/694496/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, możliwe, że sptd coś zamieszał.

Uruchom OTL, w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej

:OTL
IE - HKU\S-1-5-21-1004623365-3652856376-2419461189-1000\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://search.babylon.com/?AF=108603&babsrc=HP_ss&mntrId=240e99d100000000000000234e21a06f
O4 - HKLM..\Run: [SunJavaUpdateSched] "C:\Program Files\Java\jre6\bin\jusched.exe" File not found

:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"Shell"=-

:Commands
[emptytemp]

I kliknij Wykonaj skrypt.

Po zakończeniu pracy wyświetli się log, który wrzuć na forum. Poza tym wykonaj nowe skanowanie OTL i log z tego skanowania również daj na forum. Napisz również, czy to pomogło (jeśli chodzi o ładowanie się pulpitu).

Uruchom jeszcze program TDSSKiller. Przeskanuj nim kompa, ale nie pozwól mu na razie na wykonywanie żadnych akcji. Po zakończeniu skanowania wyświetli się raport, który również wrzuć na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...