Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TKPulp

Syrena, brak syg. w monitorze

Polecane posty

Dzisiaj włączając komputer usłyszałem sygnał wydawany z płyty głównej. Mniej więcej brzmiał on jak syrena (raz głośniej raz ciszej) . Komputer nie chciał się włączyć(czarny ekran caly czas). Zacząłem odmontowywac wszystkie części po koleji sprawdzając czy nadal będzie piszczał. Został tylko zasilacz. Natepnie wzialem się za oczyszczanie (wyciągnełem procka). Odkurzyłem wszystko spręzonym powietrzem i zostawiając podloczony tylko zasilacz, procek, ram włączyłem komputer. Ku zdziweniu sygnał ucichł i wszystko zdawało sie chodzic normalnie. Lecz po włożeniu karty graficznej i podłączeniu pod monitor ten zgłaszal brak sygnału i czarny ekran . Sprawdziłem ram (miałem 4 kostki) pózniej zasilacz (miałem jeszcze jeden kiczowany aczkolwiek sprawny). Tu się zdziwiłem bo i przy pierwszym i przy drugim, podłączone po zasilacz stacje dvd świeciły się lecz nie otwierały . Prosze o pomoc i pomysly. Na razie stawiam na płytę główne, ale mam nadzieje, że sie mylę.

[EDIT] Znalazł się jeszcze Chieftec 450 W , tak więc wracamy do pierwszego problemu czyli "syreny" z wnętrza komputera. Oba wczesniejsze zasilacze po prostu nie wyrabiały.

Konfig

Procek intel Pentium 4 3ghz

ram 4x ddr 333hz 256mb

grafika zintegorwana w płycie oraz gf 6200 , które były sprawdzane razem i osobno

zasilacz 1 -jakis fsp group 250W, a 2- codegen 300W

2 nagrywarki dvd

2 karty podpięte pod PCI

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mierzyłbym i tak bo nie mam narzedzi, ale znalazłem rozwiązanie chociaż połowicznie. Znalazłem jeszcze jeden zasilacz o ktorym zapomniałem :wink: juz z wyzszej półki Chieftec 450W GPS . Miłeś racje oba wcześniejsze nie wyrabiały. Także wracamy do pierwszego problemu czyli syreny po włączeniu komputera, może chodzi o przegrzewanie sie procka ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzona karta grafiki, uszkodzony tor zasilania karty grafiki lub uszkodzony tor zasilania procesora- zakładając, że zasilacz jest sprawny i wszystkie wymagane złącza są podłączone - sprawdź, bo oprócz złącza ATX 20 pin może być wymagane P4 (4 piny, dwa żółte i dwa czarne kable), zasilanie PCI-E (albo inaczej ATX 24 PIN - może to być jeden długi moduł 24 pinowej wtyczki lub moduł 20 pinowej ATX i 4 pinowej - żółty, czerwony, pomarańczowy i czarny przewód) oraz zasilanie karty graficznej - jeśli wymagane. Jeśli zapomnisz chociaż o jednym złączu - efekt też będzie taki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dobrze podłączyłem, nie pierwszy raz bawię się przy komputerach :wink: . Pod główną (AGP) podłączone jest 20 pin wejście i osobne 4 pinowe. Gf 6200 nie potrzebuje dodatkowego zasilania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...