Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jareckiiiii

Problem z siecią bezprzewodową

Polecane posty

witam wszystkich! od razu przejde do sedna sprawy, chodzi mianowicie o wifi, kiedy siedze na komputerze i przeglądam strony internetowe (gdy np nikt nie używa laptopa z moją siećią wifi) to wszystko jest okej i wg ale kiedy np tata zacznie oglądać youtube na laptopie to od razu mam wysokie pingi i internet mi strasznie muli.. jest to bardzo denerwujące, i moje pytanie polega na tym jak moge ograniczyc pobieranie sieci ode mnie laptopowi który jest akutalnie używany? zebym ja na komputerze nie miał pingu i żeby osoba siedząca na laptopie też mogła przeglądać internet, dzwoniłem już do mojego dostawy chyba z 20 razy zawsze mi resetowali łącze było ok i potem to samo, technik kiedy przyszedł powiedział ze jest okej cos tam wymienił i stwierdził ze teraz powinno działać bo coś poprzestawiał.. a tu nic.. i nie piszcie komentarzy typu "zmień dostawce internetu itd".. pomóżcie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak konkretnie to zależy od modelu routera, podaj jaki masz to może ktoś będzie w stanie konkretnie to opisać.

Bardziej ogólnie to musisz zalogować się na router, wpisanie jego adresu IP w przeglądarkę powinno wystarczyć, i poszukać odpowiednich ustawień. Przepustowości łącza można ustawiać na adres IP, albo na port. Jak chcesz dla stacjonarnego to najpewniej byłoby ustawić na porcie FastEthernet na którym masz podpięty kabel do komputera. Można też próbować jakimiś programami dzielić łącze, ale nie wiem czy w twoim wypadku to się by opłacało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co się u ciebie dzieje jest czymś naturalnym i nie zmienisz tego w inny sposób jak właśnie ustawiając priorytety przez opcję QoS. Zostaje jeszcze zainstalowanie np. NetLimitera na komputerze gdzie chcesz ograniczyć łącze i tam to zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...