Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

Rozwiązany: Reinstalacja / czyszczenie Windows 7 na laptopie

Polecane posty

Posiadam laptopa Asus K50IJ. Dostałem do niego tylko płytki Recovery Windows 7 32 i 64 bit. Z tego co wiem, nie można z ich pomocą postawić systemu na nowo. Chciałbym jednak mieć czysty system, bo ten trochę jest już "zamulony" i przede wszystkim nasuwa się pytanie: czy te wszystkie aplikacje (jest ich co najmniej kilkanaście!) od Asusa są potrzebne?

Jest ich od groma, przedłużają start systemu i ogólnie zamulają system. A to jakieś nakładki multimedialne, a to jakiś aplikacje do tworzenia filmów, etc. Niestety, nie do końca wiem, co jest niezbędne do pracy (np. program do oszczędzania i zarządzania energią z baterii albo aplikacja do dodatkowych klawiszy multimedialnych), a co można spokojnie wywalić, bo zagraca system. Jakieś rady jak najlepiej się za to zabrać? Czasem również strony wczytują się niemiłosiernie wolno (łącze 6 Mbps przez wi-Fi), stąd chciałbym czysty system. Wiem, że format to zazwyczaj ostateczność, ale w tym przypadku uważam to za słuszne.

Jakieś rady? Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przede wszystkim nasuwa się pytanie: czy te wszystkie aplikacje od Asusa są potrzebne?

(...) Niestety, nie do końca wiem, co jest niezbędne do pracy, a co można spokojnie wywalić, bo zagraca system.

Właściwie, nie bardzo wiem co Ci poradzić... Takie aplikacje są w większości niepotrzebne, ale każdy ma swoje preferencje i w zależności od nich, instaluje to co chce. Jeżeli nie korzystasz z danego programu i do niczego on Ci się nie przydaje, śmiało możesz go wywalić.

IMO przede wszystkim, powinieneś jednak wyłączyć uruchamianie różnorakich aplikacji w autostarcie (albo w ich opcjach, albo przez msconfig). Ponadto, wyłączenie aero może również przyspieszyć działanie systemu -> klik; poniżej, jeszcze coś a propos optymalizacji systemu: klik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...