Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rafioza02

ASUS Radeon HD 4850 - spory problem

Polecane posty

Witam, mój problem jest następujący. Otóż pare ładnych miesięcy temu (październik 2011) kupiłem używanego Radka 4850 (link do tematu w którym się o nią pytałem: http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=156449 ), a niedawno dopiero kupiłem zasilacz Fortron HLN 350W. No więc wszystko ładnie pięknie: Podłączyłem zasilacz jescze ze starą kartą , sprawdzając jak działa. Dobra potem podłączyłem HD4850. I gdy się już windows odpalił to karta zaczęła coraz głośniej wyć i wyć stopniowo, ale jednak (czerwona kontrolka na niej się świeciała). Wydawało mi się jakby miała zaraz wybuchnąć :ohmy: . Więc ze strachu wyłączyłem komputer. Co mogłoby być powodem tego problemu?? Komp chodzi normalnie na starej karcie. Specyfikacja kompa:

AMD athlon x2 4050e 2,1ghz BOX bez O/C

ATI Radeon HD2600PRO 512MB / ASUS Radeon HD 4850

ASUS M2N

2GB ram goodram 2x1GB DDR2

Fortron HLN 350W

Prosiłbym o szybką odpowiedź, gdyż jestem trochę zirytowany

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo, zrąbany układ chłodzący, który "wali" na 100%. Ewentualnie... Jeszcze kilka możliwości by się znalazło, generalnie związanych z niepoprawnie działającym / uszkodzonym chłodzeniem, lecz nie ma co gdybać, jeno najpierw sprawdzić temperaturę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka, że nie odpisałem szybko, ale jakoś mój internet ma ostatnio kłopoty z otwarciem strony :) (cóż za ironia Multi revelations jakoś idzie a forum.actionum otwiera się kilka minut ;/ ). Dobrze, przejdźmy do sedna sprawy: Sprawdziłem temperatury i się okazało...że to niedość że suszarka to jeszcze grzałka...Temperatura wynosi 118 C na pulpicie minimum, a maximum 119 C . Tak po dwudziestym stycznia postaram się wymienić pastę termoprzewodzącą, a jak to nie da skutku to kupić jakieś dobre chłodzenie aktywne lub pasywne np: Accelero L2 PRO , Accelero S2. Prosilbym jeszcze nie zamykać tematu w razie potrzeby, dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :smile: Accelero L2 PRO kupione oraz zamontowane na karcie. Ale mam pytanko tam w zestawie z chłodzeniem był też molex z jakimiś dwoma końcówkami 7V oraz 12V. Czy jedno z nich muszę podłączyć czy wystarczy, że podłącze przejściówkę do zasilania wiatraka na karcie i ją normalnie podłącze czyli przez 6-pinówkę?? Jak bym źle sprecyzował pytanie to tutaj mam zdjęcie o co chodzi: LINK . Prosiłbym o szybką odpowiedź bo się tyle z tą kartą porobiło a chciałbym już ją w akcji wypróbować :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i do karty, ba - nawet lepiej, bo w teorii powinien się automatycznie regulować. No chyba, że podłączenie do karty daje jedynie wspomnianą regulację PWM, a zasilania idzie przez osobny 3pin... Sprawdź, czy tak jak masz teraz wentylator działą, jak tak to jest OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zaraz sprawdze, a jak się coś zrąbało to znaczy że jestem totalny imbecyl i około 5 miesięcy ciułania na tamto i owamto poszło na marne :laugh:

EDIT: Jak na razie chodzi w normie tylko 39 C w idle, a na starym aż 119 C. Przetestuje ją w jakiejś wymagającej grze np: BC2 i zobacze co z tym będzie.

EDIT2: Gra działa bardzo płynnie (w końcu) ustawiłem na maxa Isla 16 graczy SQDM i mam od 40fps do 60fps. Grafika się nie przegrzewa, więc temat do zamknięca oraz dziękuję za pomoc :smile:

Jako że problem rozwiązany, temat zamykam. - MD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...