Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dragonrider01

Problem z komputerem

Polecane posty

Witam. Mam taki problem że komputer nie chce się włączyć. Wlacza się, wentylatory zaczynają chodzić, po kilku sekundach się wyłacza, włacza ponownie i chodzi, ale nic nie robi (nie ma pierwszego piknięcia ani buczenia które zwykle towarzyszy rozruchowi). Myśle że jest to problem z procesorem, bo próbowałem odpalić na innym ram i karcie graficznej i nie pomogło. ~tydzień temu mogło się coś spalić bo komputer wyłaczył się i nie chciał wlaczyć przez 10 minut i było czuć lekki smrodek palonej gumy albo plastiku (nie znam sie). Potem wszystko było dobrze aż do wczoraj.

Podejrzewam że intensywna gra w BF i Arme mogła zaszkodzić staremu prockowi który i tak miał problemy z utrzymaniem 30 fps

Procek: Intel core 2 duo E6850

Grafika: GForce 460 GTX

Zasilacz: http://imageshack.us/photo/my-images/26/imag0004lji.jpg/

Pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie sprawdziłbym czy wszystko jest dobrze wpięte i podłączone i czy zworka od resetu CMOS nie jest zwarta (czy ewentualnie nic nie jest do niej podpięte). Zobacz jak zachowa się PC bez KG i bez kości RAM na pokładzie (czy będzie coś sygnalizował). Kiedyś miałem podobne problemy z uruchamianiem PC, pomagało odpięcie całkowite czytnika kart pamięci od wewnętrznego złącza USB (Chieftec - modelu nie pamiętam)... Spójrz na piny do podłączania przedniego panelu obudowy czy wszystko jest OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chemiczny zapach spalenizny wskazuje na zasilacz, na przyszłość radzę pamiętać, że takie zapachy z obudowy nie są normalne i wyłączyć komputer oraz nie korzystać z niego do czasu dokładnego zlokalizowania i usunięcia usterki. W tym momencie jeżeli zasilacz faktycznie się spalił to mógł pociągnąć za sobą resztę bebechów, a szkoda by było jeżeli wcześniej dawał sygnały, że nie domaga...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak:

Wymiana zasilacza nie pomogła. Jest tak samo jak na starym.

Wszystkie potrzebne kable są podłączone, sprawdziłem też zworkę CMOS ( u mnie CLRTC)

Po wyciągnięciu RAM i KG komputer zachowuje się tak samo i nic nie wskazuje na to że zauważył różnice

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie do diagnostyki wszystko. Najpierw przypatrz się płycie głównej, czy jakiś układ nie ma śladów uszkodzenia - to z niej mógł iść zapach dymu. Jeżeli zasilacz padł to istnieje ryzyko, że uszkodził zasilane podzespoły. Potrzebujesz więc kompatybilnych części na podmianę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec i siostra mają komputery bardzo podobne do mojego więc z częściami na zamianę nie było problemów.

Oglądnąłem płytę główną i nie wygląda na uszkodzoną. Karta graficzna, RAM i dysk twardy są sprawne bo po podłączeniu do komputera siostry działają. Podłączenie ramu i karty graficznej z komputera siostry do mojego nic nie dało ani na starym ani na tymczasowym zasilaczu.

Procesora i okolicy nie tykałem i nie przekładałem i wolałbym tego nie robić dopóki nie będzie to konieczne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc postanowiłem spróbować odpalić komputer na innym procku. Wyciągnąłem swój procek i wygląda na to że znalazłem przyczynę problemów. Po stronie gdzie są te wszystkie wypustki jest rządek największych czarnych klocuszków i jeden z nich wygląda jakby eksplodował. Brakuje mu kawałka i widać co ma w środku (coś szarego przypominającego grafit jak w ołówku). Czy to wogóle możliwe żeby spalenie płyty/zasilacza/procesora doprowadziło do czegoś takiego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...