Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

siradam07

Nagrywanie filmu VOB z plyty DVD.

Polecane posty

Witam!

Otoz mam drobny problem. Mam plytke z filmem pt: 'Harry Potter and the Deathly Hallow's' cz.1 i chce zrobic jej kopie na nowej plytce DVD. A po co to? Bo to nowa plyta, a znajac moje rodzenstwo to dlugo nie bedzie taka ladna i bez rys. Chce IM dac kopie tej plyty, a sam miec oryginal.

Problem w tym, ze zwykle kopiowanie na HDD i wypalanie na nowa plytke nie wychodzi calkiem dobrze. Niby na jednej mi sie udalo film wypalic, ale po 1 godz i 40 min plytka sie wiesza. Jeden z kawalkow calosci jest uszkodzony. Do tego ta plyta w oryginale jest przystosowana do odpalania na zwyklym przenosnym DVD i normalnie najpierw pojawia sie menu (wybor jezyka, napisow itd). W kopii tego nie ma i od razu leci film.

Teraz, jak mozna cos takiego ladnie skopiowac? Tak, zeby ta kopia byla prawie idealna imitacja oryginalu? Nie wiem czy sa jakies zabezpieczenia. Domyslnie mi dziala AnyDVD (od razu go zainstalowalem przed zabawa w to wszystko) i wypalalem to roznymi programami. A-ray scanner nie wykryl zabezpieczen (dziwne). Acha i warto dodac, ze to "oryginalna kopia" filmu. Kolega mi zalatwil. Na pewno to oryginal (podobne wersje sa w wypozyczalniach - bez disc label, tylko zwykle napisy wydrukowane na plytce). Ma ktos jakis pomysl jak to zrobic? I czy ta uszkodzona czesc filmu moze byc spowodowana jakis zabezpieczeniem na plycie (zakladam, ze tak)?

Licze na szybka odpowiedz, bo bracia sie niecierpliwia, a ja nie mam zamiaru ryzykowac utrata 40zl ;/

WIELKIE DZIEKI!!!

siradam07

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku zrobilem to w sposob trywialny (i najlepiej wyszlo). Otworzylem zawartosc plyty, zaznaczylem calosc, kopiuj, wklej do dysku E i wypal na nowej plycie. Nie uzywalem specjalnego programu do wypalania. Efektem bylo to co opisalem wczesniej. I od samego poczatku byl WLACZONY AnyDVD.

Potem zrobilem 2 probe, tym razem plyte przeanalizowalem z cala zawartoscia przy pomocy DVD Shrink 3.2. Sciagnalem wiele programow, ale ostatecznie ten najbardziej mi odpowiadal. Po skopiowaniu plyty tym programem i ponownym wgraniem calosci na dysk E powtorzylem wypalanie znowu domyslnym programem do wypalania (zawsze mi dobrze dzialal i jakos mu ufam.... latwiejszy i skuteczniejszy niz NERO!) Tym razem w trakcie wypalania (pasek byl gdzies w 70-80% zaladowany) wyskoczyl mi jakis error i cos o nieudanym wypalaniu plyty.

Od tego momentu nic nie robilem. Wszystkie pliki filmu (nie liczac innych) sa w formacie VOB. Wlasnie staram sie calosc przekonwertowac z VOB na AVI i calkiem dobrze idzie. Jedyny problem byl z pewnym plikiem ktory nie mogl zostac poprawnie odczytany a byl w formacie VOB. Dosc maly jezeli chodzi o rozmiar i nie jest samym filmem. Zakladam, ze to jest ten wstep do menu wyboru jakie widac przy odpalaniu oryginalu.

Jakies info jeszcze potrzebne? Moge ewentualnie porobic pare screenow. Byc moze troche chaotycznie mowie, sam nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używasz opcji Kopia DVD w programie do nagrywania, najlepiej najpierw zrób obraz płyty na dysku, bo jak coś pójdzie nie tak to przynajmniej płyty nie stracisz. Wczytaj ten obraz Deamonem czy co ta masz do wirtualnych napędów i sprawdź czy wszystko jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zaczynam robienie obrazu plyty w Daemon Tools. Czyli potem bede calkiem operowac na tym obrazie i plyte bede mogl odstawic?

Skonczyla sie konwersja plikow na AVI zdaje sie, ze wszystkie sa ok. Normalnie dzialaja i sie otwieraja. Tylko fragment z poczatku filmu gdzies przepadl, ale widocznie nie zaznaczylem wszystkiego. Czy na podstawie tego mozna stwierdzic, ze nie ma problemu z zabezpieczeniami? Skoro zwykla kopia pliku sie dobrze konwertuje?

EDIT: Obraz plytki zrobiony. Zamontowalem go do napedu wirtualnego i pieknie imituje oryginal :D

Tylko teraz jak uzyskac ten efekt na plycie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co dokladnie mam wypalic? Ten obraz .mdx na plyte, zrobic cos innego?

Mam opcje w moim daemon tools lite "burn image with astroburn". Mam to uzyc? Czy juz sciagnietym ImgBurn operowac? Zalezy mi na tym, aby plyta byla wierna kopia, czyli zeby te menu dzialalo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...