Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Athard

Temperatura procesora a laptop

Polecane posty

Witam!

Mam oto problem, mianowicie mój laptop strasznie się grzeje. Nie byłoby to tak źle, gdyby nie to, że się wyłącza. I tu zaczynają się schody, gdyż temperatura procesora podczas grania wzrasta do 73-74 stopni (nie zauważyłem nigdy 75, bo myśle, że wtedy się wyłącza) I oto nasuwa się pytanie, Czy to dużo? Pewnie tak, ale zastanawia mnie, że zaraz po wyłączeniu wystarczy że odłącze i podłącze zasilacz (bateria nie do naładowania, pewnie zepsuta, nie wiem w sumie czemu, ale widocznie tak musiało być) i wszystko działa. Pytanie bierze się z tego, że na stacjonarnym jak się wyłączył z przegrzania to musiałem dobrą chwile odczekać zanim się włączy. Dodam, że laptop był naprawiany, wszystkie części są zmienione, a problem nie powstał od razu, lecz kilka dni temu.

Czy podkładka chłodząca jest wskazana?

Procesor Amd Athlon X2 Dual-Core QL-62

Karta Graficzna Radeon HD 3470

3gb ram

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma innej możliwości? ostatnie czego mi trzeba podczas rok szkolnego to kilka miesięcy komputera w serwisie... Wyłącza sie podczas granie (właściwie, gdy jest wysokie użycie procesora, a jest 90-100% nawet przy małych gierkach jak Toribash, Minecraft, Terraria)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby są (inne możliwości) np. takie: klik. Tyle, że dwie z nich raczej powinniśmy wykluczyć (bateria i tak Ci nie działa, a na przegrzewanie to nie wygląda; choć z tym nigdy nic niewiadomo). Pozostają, więc dwie możliwości (z tych, które najłatwiej stwierdzić) - zawirusowanie (tylko prawdopodobieństwo wyłączania się z tego powodu, nie jest zbyt duże). Wysokie zużycie procesora może świadczyć o takowym (również o przegrzewaniu), lecz także może świadczyć, iż masz po prostu zamulony system (zbyt dużo działających programów w tle, uruchomionych procesów, usług itp.). Druga możliwość, to uszkodzony RAM (byłyby trudności z uruchomieniem lapka - jeśli w ogóle by się to udało).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogmerałem w lapku, założyłem mate i ... działa 2 dni bez wyłączenia, nic nie jest przesądzone, ale wygląda na to, że póki co jest dobrze, ale... Jakie to są problemy z włączaniem? Chodzi o to, że laptop czasem po włączeniu wyłączy sie (tylko raz, drugie włączenie bezproblemowe) I co częstsze (raz na 4-5 dni?) włącza się, lapmka świeci... Ale nie ma charakterystycznego Ty-dyy co świadczy o tym, że wszystko jest OK, lecz po prostu nic... i wyłączyć się nie da, więc musze odłączać od zasilania, bo bateria i tak nie trzyma, jednak ponownie włączenie i znów ozdrowienie. Miałem też problem (ahh, ile ich jest) z grafą, gdyż jak się dowiedzialem za x razem, gdy komputer zamiast się zawiesić (a może zawieszenia i wyłączenia mają coś wspólnego ze sobą?) na amen jest możliwość ctr alt del i na pulpicie pisze, że sterownik radeona przestał działać i ponownie go włączono, zainstalowałem nowego CCC i problem nie występował już (wg internetu może to nawet być zepsuta karta graficzna)

EDIT : Komputer wyłącza się, ale ewidentnie rzadziej... Może w biosie mam ustawione na wyłączeniu komputera na owych 75 stopniach? jesli tak jak to zmienic? Moj bios jest okrojony, nie moge zwiekszyc/zmniejszyc temperatury ani podkrecac czegokolwiek. Jest zmiana daty, kalibracja baterii, bootowanie z okreslonego miejsca i nic szczegolnego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic widocznie będzie trzeba iść do serwisu, ale wpierw chciałbym wiedzieć ile to potrwa? Ostatnio jak wymieniali mi cały układ scalony to ściągano je z tajwanu czekałem ok. 3-4 miesiące. Ile tygodni i czy sprawdzenie laptopa wliczy się w gwarancje (gwarancje mam, ale jak mniemam na części)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...