Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cubek28

Rozwiązany: Internet na dwa komputery

Polecane posty

Witam.

Mam internet Orange Freedom pro z routerem Axesstel mv 410 r. Ma on cztery wejścia na kabel internetowy, nie wiem jak się to nazywa ale wygląda TAK , czyli można podłączyć do niego cztery komputery. Ale czy nie będzie problemów że jeden nie będzie miał dostępu do internetu albo prędkość gwałtownie spadnie na obu? Chciałem połączyć je TYM KABLEM tylko właśnie mam obawy które wymieniłem wyżej.

Drugim sposobem jest wifi, router automatycznie ma je włączone więc tylko trzeba by było dokupić kartę wifi do drugiego komputera. Problemem jest odległość w jakiej będą od siebie ( około 15 metrów w linii prostej) oraz to, że będzie je dzieliły 3 lub 4 ceglane ściany. Nie będzie wtedy problemów z zasięgiem? Musi być on idealny. Jeżeli nie powinno być problemów to proszę o polecenie jakiejś dobre karty wifi w cenie podobnej do kabla, czyli najlepiej nie więcej niż 80 zł. Acha i płyta główna to Intel D101GGC.

Z góry dzięki za odpowiedź.

PS. Planuję wziąć dodatkowo darmowe noce w Orange od 23:00 do 6:00. Moje pytanie czy wtedy nie kombinują coś ze spowalnianiem internetu? Można w tym czasie spokojnie ściągnąć grę ze Steam'a ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli połączysz komputery z routerem kablem Ethernetowym (tym co pokazałeś) nie powinno być problemu z równoważeniem obciążenia, tzn. wszystkie będą miały taki sam dostęp. Przy WiFi na jednym kompie może być z tym trochę gorzej, ale nie powinno być problemu. 3-4 Ceglane ściany dla WiFi nie są dużą przeszkodą, o ile nie są zbrojone, więc zasięg powinien być dobry, a przynajmniej dość stabilny.

Jak chodzi o noce w Orange to limitów prędkości nie powinno być, ale mogą być limity pobierania i cała gra może nie przejść. Musisz poczytać dokładniej ofertę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej limitów pobierania nie, bo według oferty to transmisja danych w tych godzinach jest nielimitowana :)

A jeszcze jedno pytanie, grę na steam'ie trzeba pobierać za jednych zamachem czy można wstrzymać i dokończyć za kilka godzin ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...