Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

moody1

Temperatura

Polecane posty

Nie jest to w sumie problem, ale wole się upewnić. Czy temperatura karty graficznej na poziomie 73 stopni i procesora na poziomie 57 stopni w grze (Cod Modern Warfare) jest w porządku? Sprzęt nowy, gra działa płynnie i nie żadnych problemów, ale liczby wydają mi się wysokie. Ewentualnie - co zrobić by nieco je zmniejszyć?

Sprzęt:

AMD Phenom II x4 3,2ghz

Sapphire ATI Radeon HD6850

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W spoczynku 41 - 43 stopnie. W Far Cry - 60. W nic innego jeszcze nie grałem. Dodam, że po wyłączeniu Modern Warfare w ciągu kilku minut temperatura wraca do 40 kilku stopni. W sumie z tego co wyczytałem nie ma tragedii, ale zastanawiam się co będzie jak odpalę np. Wiedźmina 2. Czy dodatkowe wentylatory załatwią sprawę? jeżeli tak to jakie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zastanawiam się co będzie jak odpalę np. Wiedźmina 2.
A co ma być? Nic.

Temperatura karty jest normalna i tyle, ale jak chcesz zakładać dodatkowe wentylatory, to czemu nie, w przyszłości mogą się przydać (zwłaszcza jeśli zamierzasz coś podkręcać).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Temperatury są OK.

2.Jeśli chcesz poprawić wentylację i zbić temperatury to możesz to zrobić ale nie jest to konieczne.

3. Dbaj o czystość w kompie żebyś nie "zapchał" chłodzeń CPU i GPU (taka profilaktyka)

4.Jeśli boisz się o temperatury to możesz je kontrolować przez zapis do pliku podczas grania i po grze sprawdzić jak wypadają.

5.Jeśli obawiasz się przegrzania to nie ma czego. Komp się zwiesi/walnie artami/wyłączy się ale się nie uszkodzi(chyba, że grzebałeś coś przy czujnikach temperatur i ich "zakresie")

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam. Profilaktycznie zamontuje dodatkowe wentylatory, na pewno to nie zaszkodzi. Ponieważ jednak jestem zielony, proszę o pomoc. Mam obudowę Aerocool VS-4. Fabrycznie jest tam jeden wentylator z tyłu. Jest jeszcze miejsce na 1 x 120mm z przodu oraz 2 x 120/140mm z boku. Możecie podpowiedzieć jakie wentylatory kupić (myślę, że 2 x 120mm wystarczy) i gdzie je zamontować? Jak wygląda sprawa z zasilaniem przy dodatkowych wentylatorach? Nie będzie problemów typu zbyt słaby zasilacz (mam 550W)?

Znalazłem też coś takiego. Czy dodatkowe radiatory dla karty graficznej też się stosuje czy to już totalna głupota?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokup 2x 120mm i zamontuj jeden na froncie, a drugi na górze obudowy (wydmuchujący). Ew. jeszcze jeden 120mm i bo też dać na froncie (przykleić taśmą w zatoki 5,25").

Co do wyboru - jak ma być tanio i dobrze to SilentiumPC Sigma (21zł w saturion.pl). Gdybyś chciał podświetlany to np. Xthermal BTF z Allegro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę jeszcze o komentarz dla takiego pomysłu:

http://s2.ifotos.pl/img/Wntrzejpg_rpnrhhh.jpg

Wentylator w slotach 5,25'' wdmuchuje zimne powietrze, które przy okazji "wypycha" gorące, które z kolei ucieka w dwie strony - wentylatorem z tyłu + wentylatorem z boku (ta strzałka od chłodzenia CPU to właśnie wentylator wydmuchujący z boku obudowy, na wysokości procesora). Oprócz tego od dołu drugi wentylator wdmuchuje chłodne powietrze...

Czy tyle wentylatorów nie spowoduje jakiś problemów z zasilaniem? Zasilacz: Tacens Radix 550W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...