Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maxyman42

Rozwiązany: Nowy komputer, a stare gry się "tną".

Polecane posty

Witam. 2 lata temu w lipcu kupiłem nowy komputer (specyfikacje dam na koniec). Nie dziwiło mnie to, że Bad Company 2 na najwyższych ustawieniach trochę się mulił, ale kiedy odpalam jakieś starsze gry (Hitman 4, San Andreas, Medieval 2 Total War) i ustawienia grafiki są na "maksa" (łącznie z antyaliasingiem) to gry... też się przycinają. O co chodzi ? Tu jest konfiguracja "pieca":

Procesor: AMD Athlon II X4 635 Processor (4 CPUs), ~2.9GHz

RAM: 4 GB DDR3

Płyta główna: GA-MA785GMT-UD2H (gigabyte)

Grafika: ATI Radeon Gigabyte HD 5670 (1 GB)

System: Windows 7 Professional 64-bit (oryginalny, powaga)

Ok. Rozumiem, że grafa pomimo 1 GB, to i tak nie jest najwyższych lotów, ale mowa o grach z połowy 2000-nych lat. Robiłem test pamięci Memtestem - 0 błędów, test HDtunem - dysk zdrowy, błędów 0, temperatura CPU max. 65 - 70 stopni, płyty i Ramu też mała. Sterowniki do grafiki najnowsze. Wiecie jak rozwiązać ten problem ? Będę bardzo wdzięczny jak ktoś temu zaradzi. Z góry dzięki :klaszcze:

PS. Czy w razie przegrzewania się CPU to komputer sam się wyłączy, bez wcześniejszego włączania tej opcji w biosie ?

No "specjaliści" co jest ?;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helmud7543@

Jak może być zbyt nowy sprzęt :icon_rolleyes: ?? Problem tkwi w czym innym ja osobiście na swoim sprzęcie gram często w starsze gry ( ostatio No ones Lives forever 1 i 2 , GTA Vice City , San Andreas) i takich problemów niemiałem nawet na radeonie HD 3850. A z tego co kojarze to radeon HD 5670 jest odpowiednikiem GF 9600GT. Spróbuj zrobić defragmentacje dysków , zobacz czy nie masz wirusów może to pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - zdarza się (chociaż częściej nie ma z tym problemów) że problemem jest zbyt nowy sprzęt (np: niezgodność Direct X). Dla weryfikacji kazałem autorowi napisać jak wyglądają te ścinki bo jeśli w starych grach są inne i w nowych są inne to problemem jest za nowy sprzęt/system lub/i 64 bitowa architektura systemu. Jeśli ścinki są podobne to problem jest raczej sprzętowy (usterka) lub sterownikowy (bug).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpliwe, by była to wina Windowsa. "7" bardzo dobrze radzi sobie z grami sprzed paru (i więcej) lat.

Podstawowe pytanie: oczyszczasz sprzęt z kurzu raz na jakiś czas? U mnie sytuacja była taka, że miałem bardzo duże przycinki w Burnout: Paradise na dość dobrym sprzęcie (GF 9800GT 1GB + P Dual Core @3GHz), a po dokładnym wyczyszczeniu wszystkich wentylatorów i pozostałych miejsc (generalnie cały komp) ilość klatek skoczyła do 60.

Jeśli komp jest dokładnie wyczyszczony z kurzu, to pozostaje jeszcze przeskanowanie w poszukiwaniu potencjalnego syfu, ale jak przypuszczam, już to robiłeś (jeśli nie, polecam program anty-malware Malwarebytes Anti-Malware).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mulenie" wygląda najczęściej: mam cały czas małą ilość FPS-ów np. 10, a czasami tylko, w niektórych momentach.

Trudno z tego wnioskować ale dla przykładu GTA SA uruchomiona na budżetowej Radeon 9600SE siedzącej na płycie głównej z 512MB RAM i procesorem Athlon XP 2600+ (1.9GHz) działała znośnie w rozdzielczości 800x600 na full detalach albo 1024x768 na medium. Przy sprzęcie autora nie muszę chyba komentować jak to powinno działać. Nawet jeśli jest zakurzony i się przegrzewa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...