Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

redron

Chieftec 450W GPS-450A

Polecane posty

Nie pamiętam źródeł (są to opinie serwisantów zasilaczy z forów technicznych, głównie elektroda.pl i testy zasilaczy które czytałem kilka miesięcy temu jak kupowałem dziewczynie Chieftec-a - jak znajdę to dam linki ale nie wiem czy znajdę). Mogę jeszcze tylko dodać, że te z serii GPS mają nieco niestabilne napięcia (aczkolwiek poza normę nie wykraczają), z tego co pamiętam na linii 12V Chieftec-i oddają kilkanaście W mniej przy ciągłym obciążeniu niż jest napisane na tabliczce, za to przy całkowitym krótkotrwałym obciążeniu obciążeniu dają nieco więcej mocy. Autor pytał o jakość a takie szczegóły dotyczą jakości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem - są zasilacze które mają lepszy stosunek mocy rzeczywistej, szczególnie ciągłej, do mocy deklarowanej - ale to nie oznacza że Chieftec jest zły - 3% +/- w tym wypadku można sobie darować. Po prostu Chieftec nie jest w tym najlepszy. Druga sprawa to trwałość podzespołów - są trwalsze zasilacze. Co do skoków napięć w starszej serii to też nie słyszałem, żeby były niebezpieczne - tym niemniej świadczą nieco o jakości (tu sorki za pomyłkę serii). Chieftec jest na pewno dobrze zabezpieczony więc w razie przeciążenia lub awarii samego zasilacza ryzyko uszkodzenia podzespołów jest zminimalizowane.

P. S. Sorki za pomyłkę z tą serią A.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście posiadam ten zasilacz od prawie 4 lat i niemogę nic złego na jego temat powiedzieć wszystko ładnie pięknie chodzi do tej pory napięcia trzyma bardzo dobrze ale na dzisiejsze czasy są lepsze zasilacze w podobnych pieniądzach min takie jakie są wyżej wymienione .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...