Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cr!s

Rozwiązany: problem z wifi

Polecane posty

Witam, mam dość poważny problem z internetem bezprzewodowym na laptopie. Problem występuje od samego początku, tj zakupu i instalacji systemu. Sprawa wygląda tak, że czasami po włączeniu laptopa internet działa bez zarzutu, włącza sie od razu za pierwszym razem (mam ustawione włączanie ręczne). Jednak czasami po próbie łączenia mam komunikat "Nie można połączyć z siecią XXX" i tak nawet kilkanaście razy, aż w końcu uda mi sie połączyć. Co gorsza, czasami, bez względu na to, czy połączyłem sie za pierwszym czy za X razem, interet co prawda działa, ale tak wolno, że dla przykładu taki onet.pl ładuje się chyba z 5 minut, i wtedy już nic nie pomaga, tylko reset. Problem występuje często tj raz na ~5 włączeń komputera (czasami nawet kilka razy pod rząd internet zamula). Dodam, że na pc, który jest podłączony zwykłym kablem żadnego problemu nie ma (nawet jeśli pc i laptop są włączone w tym samym czasie). Na obu komputerach mam statyczne ip, i sklonowany adres mac (tak mi poradził dostawca). Laptop to dell vostro 3700, router netgear wgr614 v9. Nie jest to na pewno problem z zasięgiem, gdyż laptop zazwyczaj stoi 10 cm od routera. Dołączam screeny ustawień z laptopa.

1

2

3

4

5

6

edit: sterowniki też próbowałem przeinstalować

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach rutera w Wireless settings spróbuj zmienić kanał (najlepiej sprawdź wszystkie 14). Jeśli ktoś obok ma sieć bezprzewodową pracującą na podobnej częstotliwości to będzie się to zakłócać.

P. S. Co to znaczy że na obu komputerach masz sklonowany adres MAC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że zmiana kanału zlikwidowała problem. Ustawiłem na 13 i od tej pory problemu brak, robiłem kilkadziesiąt prób i za każdym razem było ok. Aż wierzyć się nie chce, że rozwiązanie było tak banalne. Wielkie dzięki helmud7543. Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...