Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

50Groszy

Problem z dyskiem (czy jeszcze do odratowania)

Polecane posty

Witam, mam fatalny problem z dyskiem. Włożyłem go do kieszeni i podłączyłem jako slave. Uruchamiam system i pierwsze zdziwienie ... trwa to parę minut. Wchodzę w manager dysków aby dokonać inicjacji nowego urządzenia... no błąd we\wy (chyba znaczy to wejścia\wyjścia)

Następuje przetrząsanie wszelkich forum ,aż dokopuję się do dwóch programów SMART Viewer i HD Tune.

Zacznę od drugiego... pokazuje że wszystko ok ale jednocześnie ,że są uszkodzone data bloks.

Drugi... na tym się nie znam dlatego zamieszczam tabelę parametrów które odczytał ze SMART: (w załączniku)

Ponadto pokazał on same błędy podczas skanowania sektorów.

Czy da się jeszcze coś z tym zrobić czy nadaje się jedynie do śmieci\na półkę ?

Seagate_SMART_report.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę problemów odnotowanych w SMART (te wartości zdaje się że są normalne). Co to za dysk? Konfiguracja MASTER/SLAVE prawidłowa? Połączenia (płyta główna <> kieszonka <> dysk) sprawdzałeś? Jak dysk zachowuje się po podpięciu bezpośrednio (bez kieszonki? Co dokładnie pokazuje HD Tune?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk to Seagate ale nie podam na razie modelu bo jestem w szkole.

HD Tune pokazuje błędy na wszystkich data blokach ale jednocześnie ,że dysk działa prawidłowo po odczytach ze smart . Połączenie wydaje mi się prawidłowe ale jeszcze sprawdzę. Dysk był podłączany tylko w kieszeni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ,za odpowiedzi ;)

Model to ST3250820SCE link do strony producenta (z opisem modelu)

http://www.seagate.com/ww/v/index.jsp?vgne...reqPage=Support

Firmware 3.ACD

Dodam, że dysk był używany i być może w jakiś sposób uległ uszkodzeniu podczas transportu (ponoć dyski twarde łatwo popsuć poprzez zwykłe wibracje) ale jest praktycznie nowy bo coś 260 dni przepracowanych (mój obecny ma rok i 8 miesięcy i jest w dobrym stanie i zero błędów )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu jest nie tak - podany w linku dysk to SATA a piszesz, że podłączyłeś go do kieszonki jako SLAVE - jest to niemożliwe bo SATA nie ma podziału na MASTER/SLAVE (ewentualnie dyski przestawione w BIOS-ie w tryb IDE są emulowane i widziane przez software jako IDE MASTER ale to tylko emulacja - sprzętowo nie ma takiego podziału). Wyjaśnij.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz.. jestem nowy jeśli chodzi o samodzielne montowanie sprzętu i faktycznie coś mi się nie zgadzało bo inaczej zworki wyglądają.

Ale podczas uruchamiania komputera pisało ,że ten ten dysk podłączony był jako slave ... to ja już nie wiem.

Może rzeczywiście coś ,źle podłączyłem. Ehh spróbuję jeszcze raz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z kieszonką jasne - chodziło o wnękę w obudowie (ja myślałem że o jakąś przejściówkę z własną obudową). Jeśli na dysku nie ma istotnych danych to wyzerowałbym go i spróbował zainicjować jako MBR, założyć partycje, sformatować itp - po prostu sprawdzić czy po zerowaniu dalej będą problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...