Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mikgas2

porty USB w PC

Polecane posty

Witam, mam spory problem:/ Stare porty USB w moim PC najprawdopodobniej się częściowo spaliły i nie działają jak podłączam sprawną klawiaturę"Labtec" - "NIE MOGĘ WPISAĆ HASŁA". Kupiłem więc kartę USB do PCI firmy "4World" i też nie działa. *Jeśli chodzi o myszkę, kamerę, pendrive'a, mp4 itp. to wszystko działa. Nie mogę jednak podłączyć klawiatur, drukarek i dysków przenośnych:(

Co mam w takiej sytuacji robić? Bym był bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że problem nie siedzi w USB. Rozumiem, że klawiatura nie działa na żadnym z kontrolerów a pozostałe urządzenia (pendrive, kamerka) działają i na zintegrowanym USB i na dodatkowym? Jeśli tak to podmień zasilacz oraz sprawdź stan kondensatorów na płycie głównej. Niezależnie od tego podaj całą konfigurację komputera łącznie z marką i modelem zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŻAL!!! Właśnie przed chwilą sprawdzałem inne urządzenia na nowej karcie USB( myszkę) i jest gorzej niż ze starymi 6 (4 z tyły + 2 z boku) wejściami

Kondensatory na płycie głównej nie są przepalone, a komputer poza epizodami z softwearem działa bez zarzutów.

Dane komputera:

~ZASILACZ- CHIEFTEC 410W Z DUŻYM WIATRAKIEM (NIE PODAJĘ KOMPLETNEGO MODELU, BO O TAKIEJ MOCY JEST CHYBA TYLKO 1 WERSJA ; MUSIAŁBYM ODKRĘCAĆ BO NAKLEJKA JEST Z DRUGIEJ STRONY xd)

~PŁYTA GŁÓWA - GIGABYTE 8I915P DUO(REV.2.0)

~KLAWIATURA - LABTEC ultra flat keyboard P/N:867531-0100

~NOWA KARTA USB DO PCI - "4WORLD ACCESSORIES" PCI CARD LINE (cards & adapters) (4 zewnętrzne + 1 wewnętrze)

~MYSZKA - A4TECH OPTO 518

*Dane akcesorii może wydają się być niepotrzebne, ale podaję, bo słyszałem, że ten problem może wiązać się z niekompatybilnością danych urządzeń (niektóre ponoć się nie lubią:/)

*Jeśli ktoś potrzebował by dodatkowe dane to podam, ale nie wydają mi się kluczem do rozwiązania zagadki;) Wiązało by się też z rozkręcaniem na co ochoty nie mam w przypadku, gdyby to nie miało i tak żadnego znaczenia

PS co do tych kamerek, myszek itp. to działają na zintegrowanym a na nowym nic nie działa:/

Dziękuję za zajęcie się moim starym gratem :), mam nadzieję, że razem coś się uda wymyśleć;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klawiatura ma tylko 1,5 roku i na innych jest sprawna. Mam 2 klawiaturę, jest na stare wejście(PS/2) i też nie chodzi:/

Nie mam 2 klawiatury na PS/2, też słyszałem, że należy właśnie taką sprawdzić. "helmud7543" tak, przydał by się:), ale pieniążków brak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...