Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kubasolo

Brak kompatybilności płyty głównej z kartą graficzną.

Polecane posty

Witam.

Mój brat niedawno kupił sobie komputer bez karty graficznej, ponieważ chciałem oddać mu mojego starego Shappire Radeon HD3850. Model płyty głównej to GIGABYTE GA-M68MT-D3.

Gdy podpięliśmy kartę do płyty głównej i podłączyliśmy zasilanie wiatrak na karcie działał tak szybko że było go słychać w całym pokoju. Udaliśmy się do serwisu komputerowego i powiedziano nam że karta graficzna jest nie kompatybilna z płytą główną.

I tu pojawia się moje pytanie czy da się coś z tym zrobić, czy jest jakiś sposób żeby karta działała? Nawet jeśli bym zakupił nową kartę to i tak nie wiem czy będzie działać nowa karta.

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

Procesor - AMD Athlon II X4 640

Płyta główna: GIGABYTE GA-M68MT-D3

Pamięć RAM: 2x2GB Goodram 1333Mhz

Dysk Twardy: Samsung 500GB, nie pamiętam dokładnie modelu.

Zasilacz: Fortron 400W FSP400-60APN

OS: Windows 7 Home Premium 64-bit.

Karta (Radeon HD3850 od Shappire) na moim komputerze działała bez żadnego problemu. Byłem z niej zadowolony, ale mi nie wystarczała i kupiłem Asus EAH5850. I tą kartę postanowiłem oddać bratu bo ten komputer jest głównie do robienia filmów i pracy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Aktualnie komputer i ja sam jest za granicą, a karta została w Polsce. Komputer będzie przywieziony dopiero na święta. Jeśli chodzi o zasilanie to było podłączone przez przejściówkę 2xmolex=PCI-e, ponieważ zasilacz nie miał wyjścia PCI-E w ogóle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z kompatybilnością występował kiedyś w przypadku płyt z grafiką intela i kartami ATI na AGP. Trzeba było wyłączać zintegrowaną grafikę w biosie, dopiero po tym można było zamontować zewnętrzną grafę.

W podanej tutaj konfiguracji nie powinno być żadnych problemów w kompatybilności płyta -> grafika. W pierwszej kolejności podmieniłbym zasilacz, który może nie wyrabiać przy nagłym obciążeniu na starcie, mimo że jest 400W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CataractuS- próbowałem wyłączać także kartę zintegrowaną, ale to nic dało....

@JohnKramer- u mnie jest to samo komputer się włącza, ale na ekranie nic się nie wyświetla i wiatrak na karcie wariuje.

Jeśli chodzi o zasilnie to ono wydaje się być w porządku ponieważ ja w swoim komputerze w którym mam Asus EAH5850 mam identyczny zasilacz, który radzi sobie z tą kartą i podkręconym procesorem już pół roku. Poza tym dla sprawdzenia czy nie jest uszkodzona płyta główna włożyłem Asusa do tego komputera i działał bez problemu. Mój brat zdecydował że kupi kartę jak przyjedzie w grudniu, ale tu pojawia się pytanie jaką kupić aby działała na tej płycie głównej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda, ponieważ komputer jest nowy (niecałe 2 miesiące) był on składany z podzespołów poleconych na tym forum, ale właśnie płyta główna była inna, ale podobno takiej samej jakości.

Czyli nie da się z tym nic zrobić, albo wymiana płyty głównej albo kupienie karty i mieć nadzieje że będzie działać, a jak nie to oddać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...