Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bolshevik

"Drivers stopped responding(...) and has recovered"

Polecane posty

Jestem nowy na tym forum, więc witajcie wszyscy :cool:

Jeśli chodzi o mój problem, może zacznę od początku: spaliła mi się karta graficzna Radeon 4850, i dopóki nie kupie sobie nowej korzystam z lekko mówiąc przeciętnego Geforce 7600 GS. Oto reszta mojego sprzętu:

-AMD Phenom 9850 Quad-Core processor

-DDR2 4GB RAM

-Geforce 7600 GS

-1 TB pamięci

-Windows 7 64 bit(English UK)

A więc z "nowej" karty graficznej korzystałem kilka dni. Nie działały oczywiście żadne nowsze gry, więc pogrywałem sobie w Red Orchestre oraz w C&C Generals. 2 dni temu w menu RO ekran zrobił się czarny, po czym po kilku chwilach wrócił do normalności. Byłem trochę zaskoczony, więc postanowiłem wyłączyć grę. Po wejściu w przeglądarkę Opera zawiesił się komputer, 2 sekundy później myszka, i chwile potem ekran znowu zblakł. Po 3-4 sekundach znowu byłem w stanie zobaczyć wszystko co się dzieje na kompie, a w prawym dolnym rogu pojawiła się taka oto chmurka:

42326888.png

Działo się tak co kilka(naście) sekund, szczególnie gdy wchodziłem na strony gdzie jest dużo reklam itd. Problem wydaje się dość powszechny, a więc znalazłem troche solucji, niestety żadna nie działała:

-Przeinstalowałem sterowniki do karty graficznej

-Zmieniłem jakość 3D w Nvidia control panel z Quality na Performance

-Wyłączyłem wszelkie aspekty wizualne Windows 7(teraz to wygląda jak windows 98 ale problem występuje znacznie rzadziej, co nie zmienia faktu, że nie moge dalej grać w gry, nawet przeglądarkowe)

-Dodałem kilka wpisów w rejestrze, jeśli jest to ważne to je moge podać

-Próbowałem przeinstalować sterowniki poprzez Installation Wizzard

Wie ktoś może w czym leży problem? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam

P.S. Dodałem ten temat w dział programy, gdyż słyszałem coś o tym problemie, że to sterowniki dla tej karty graficznej nie są kompatybilne z Win7, chociaż może to być równie dobrze coś innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

Po pierwsze podaj jaki masz zasilacz. Poza tym, kiedyś przeglądając internet, natknąłem się na informację, że najnowsze sterowniki nie nadają się do starszych geforców. Będziesz musiał poszukac/ktoś Ci znajdzie informacje na temat, którą wersję najlepiej instalować. Skasowałeś w ogóle stare sterowniki i pozostałości po nich?

Uważam, że obecny problem jak i spalenie się poprzedniej karty to wina zasilacza, ale będziemy wiedzieć dopiero, gdy podasz konkretny model.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój model zasilacza - Corsair 620. Firma jest znana, a sam zasilacz niby świetny.

Jeśli chodzi o sterowniki to trochę próbowałem z nimi kombinowac. Najpierw była zainstalowana wersja 1xx (chyba 189 ale głowy nie dam), potem zainstalowałem 275, po czym odinstalowałem starsze stery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas spoczynku 45 stopni, podczas gry lub ogólnie w stresie ciężko mi jest sprawdzić bo ten ekran tak błyska, wszystko laguje, że wiesz.. poza tym to na 90% coś z sterownikami a nie z kartą. Przeczytałem gdzieś na necie, że Nvidii zdarza się automatycznie aktualizować sterowniki bez zgody administratora. Możliwe jest, że kiedy ściągam stery z neta, program je aktualizuje do najnowszej - dla mojego komputera wadliwej - wersji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w GPU-Z jakie temperatury osiąga karta graficzna. Spróbuj przetestować sprzęt za pomocą OCCT. Jeśli masz możliwość postawić na innej partycji świeży Windows do testów to zrób to, zainstaluj wszystkie sterowniki (offline, komputera nie podłączaj do netu) i sprawdź, czy tam problem też występuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...