Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jj95

Rozwiązany: Nowy router + pomoc z konfiguracją

Polecane posty

Witam. Od pewnego czasu muszę dzielić modem internetowy z siostrą, i powoli zaczyna mnie to wkurzać :wink: . Doszedłem do wniosku, że niezbędnym zakupem jest router. Problem z tym, że nigdy nie miałem z takim urządzeniem styczności. O ile na komputerach znam się w miarę dobrze, o tyle z siecią jestem na bakier. Znam tylko podstawowy zarys jak to wszystko wygląda. Mam w domu internet z cyfrowego polsatu (modem to huawei e182 mimo), komputer z internetem łączy się przez modem usb. Tak więc potrzebuję routera który ma możliwość rozgałęzienia interentu 3g, ale miło byłoby gdyby miał również możliwość dzielenia normalnego łącza, np z tp. O konieczności posiadania anteny wi-fi nie muszę chyba wspominać :tongue: . Oprócz tego prosiłbym o wytłumaczenie o co chodzi z połączeniem tego wszystkiego, czy oprócz modemu będę musiał kupować np. karty sieciowe, czy te wbudowane w płyty główne w zupełności wystarczą. Internet będzie dzielony prawdopodobnie na dwa komputery stacjonarne, laptopa (wi-fi) i smatphony. Z góry dzięki za pomoc. Zapomniałem o budżecie: max 150-200zł, ale nie obraziłbym się jak by dało radę poniżej 100zł

Co sądzicie o tym routerze?

Nie pisz posta pod postem, używaj opcji Edytuj. Posty połączyłem.-politan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zwyklego podzialu lacza spokojnie starczy. Do drugiego komputera potrzebujesz karty sieciowej aby odbierac sygnal WiFi np. TL-WN722NC. Sam bede kupowal wlasnie taki zestaw. Jezeli chcesz troche taniej to mozesz wybrac TL-MR3220 i TL-WN722N.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między routerami jest raptem kilkanaście złotych różnicy, więc wezmę chyba ten droższy. A co do karty wi-fi to ja myślałem, żeby stacjonarny podłączyć normalnie kablem, a wi-fi tylko do lapka i telefonów. Pytanie tylko, czy żeby połączyć router z komputerem czy muszę dokupywać też kartę sieciową oddzielną, czy to gniazdko lan, które jest na płycie głównej starczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, czy żeby połączyć router z komputerem czy muszę dokupywać też kartę sieciową oddzielną, czy to gniazdko lan, które jest na płycie głównej starczy.

Wystarczy zintegrowana karta sieciowa (ta w płycie głównej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, to chyba wszystko, co chciałem wiedzieć. Może jeszcze jedna rzecz, czy w zestawie z routerem będzie kabel, którym będę mógł go podłączyć do komputera, a jeśli nie to jaki trzeba dokupić. Z 5m spokojnie by starczyło, nawet mniej, ok.3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...