Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pszemaq

Problem z pendrivem

Polecane posty

Witam

Mam problem z pendrivem Kingston DataTraveler 100 G2 8 GB, którego kupiłem po rozwaleniu (niestety) poprzedniego (też Kingston DataTraveler 8 GB, ale starsza wersja).

Pendraka używam do przenoszenia danych pomiędzy dwoma komputerami: jednym stacjonarnym i laptopem. I oto po podłączeniu do komputera (dowolnego z tych dwóch, aczkolwiek z jakimkolwiek innym nie ma problemów (sprawdzane zarówno na "nomalnym" jak i laptopie)) PC pokazuje komunikat "nie rozpoznano sprzętu". Po wejściu w Menedżer Urządzeń pendrive jest pod zakładką "inne". Na stacjonarnym (niepodłączonym do internetu kliknąłem "zainstaluj ponownie sterownik" i... zadziałało! Tylko co mi po jednym. Na laptopie Pendrive ciągle nie działa, a próbowałem wszystkiego w Menedżerze. Na stronie Kingstone nie ma żadnych sterowników.

Sprawa jest o tyle dziwna, że chodzi tu tylko o konkretny komputer, na innych nie ma problemu.

Sprzedawca powiedział, że to może być wina niskiego napięcia w gnieździe USB, ale z poprzednim przenośnym nie było problemów.

Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

To nie problem sprzętowy, USB wszędzie takie samo.

Miałem coś podobnego, tyle że na stacjonarnym. System sobie coś ubzdura i zapisuje to gdzieś w głębokich czeluściach na amen. Wiem że to słaba porada, ale w moim wypadku pomógł tylko reinstal systemu. Możesz jeszcze spróbować na nowo sformatować nośnik USB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screen w załączniku.

Co do reinstalacji Windowsa to właściwie ostateczność bo nigdy tego nie robiłem. Wiem, że to nic strasznego ale mimo wszystko wolałbym tego jeszcze uniknąć.

Tak samo z live CD, tym bardziej że nie wiem skąd go wytrzasnąć.

@ lynenhynenh

Mógłbyś powiedzieć jak się formatuje nośnik, jeżeli nie ma go w Moim Komputerze ani nie ma takiej opcji w Menedżerze?

post-143576-1310891839_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Live CD - to jest to wersja oprogramowani, której nie trzeba instalować - np: większość dystrybucji Linuxa (proponuję ściągnąć Ubuntu). Wypalasz go na płytę, z tej płyty startujesz kompa - pyta czy instalujesz czy chcesz tylko wypróbować - wybierasz wypróbuj i uruchamia Ci się pełnoprawny system operacyjny (z obniżoną wydajnością oczywiście bo czyta z płyty a nie dysku twardego). Na nim wypróbuj pendrive ze swoim laptopem. Daj jeszcze jeden screen tylko z rozwiniętą gałęzią Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa. Nie dość że z pendrivem jest tak samo jak poprzednio, to doszedł problem z innymi urządzeniami (konkretnie telefon). Zamiast czytać normalnie pamięć karty i telefonu, nie rozpoznaje urządzenia. Teraz się wkurzyłem :wallbash:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

Bo helmud7543 polecił Ci odinstalować wszystkie zewnętrzne nośniki pamięci... Spróbuj odzyskać system przed tą zmianą, o ile masz włączone odzyskiwanie. Niemniej uważam że nie ma sensu bawić się z Linuksem (a jak już chcesz to najlepiej jak utworzyć bootowalny pendrive z systemem w wersji live, jeśli zacznie się ładować, to znaczy że z USB wszystko w porządku). Lepiej jednak będzie zrobić czystą instalację Windowsa.

@ lynenhynenh

Mógłbyś powiedzieć jak się formatuje nośnik, jeżeli nie ma go w Moim Komputerze ani nie ma takiej opcji w Menedżerze?

Mógłbym, po prostu sformatuj pena na komputerze, na którym działa. Skomplikowane, co?

@helmud7543 - mógłbyś nie kopiować moich postów? Bardzo dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz możliwość, przywróć system do wcześniejszego stanu. Sformatuj tego pena na komputerze, na którym jest prawidłowo wykrywany, ale to nie to. Masz poważny problem z systemem, pobuszuję trochę i poszukam czy jest to do naprawienia. Masz jakiś antywirus?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, oniemiałem! :wink: Tylko że format nic nie zmienił.

Do tego doszedł problem z telefonem, moim tymczasowym pomostem pomiędzy PCtami. Nie rozpoznaje go po odinstalowaniu Masowego urządzenia magazynującego. Teraz mam dwa obiekty w zakładce "inne". Frustracja!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

Tak jak już pisałem - spróbuj odzyskać system do stanu przed zmianą w menadżerze urządzeń. Jak to nie pomoże, zostanie najpewniej format, bo Windows nie posiada niestety funkcji "wyzeruj wszystkie ustawienia i wyczyść pamięć podręczną".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym a nawet nie kopiuję - coś nerwowy jesteś więc pomyślałem, że jak sformatuje ten pendrive to Cię uspokoi (chociaż to nie ma związku z jego problemem) - no cóż zadziałało odwrotnie.

Do autora: jaki masz program antywirusowy? Zachowanie wskazuje na obecność wirusa (teraz lub wcześniej). Każde nowe urządzenie może być w tej chwili nie rozpoznawane z powodu uszkodzenia systemu więc teraz pytanie do Ciebie: chcesz z tym powalczyć (to może trochę potrwać) czy po prostu przeinstalować system?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra; jestem już po odzyskiwaniu systemu - na szczęście udanym, i telefon znowu działa. Jednak Masowego urządzenia magazynującego nie ma w kontrolerach. Jeden problem z głowy, czyli wracamy do punktu wyjścia. Pendrive sformatowany, ale nic to nie dało.

Co do wirusów to rzeczywiście: laptop może być mocno zawirusowany - w najbliższym czasie zrobię porządne skanowanie. Antywir to Emsisot Anti-Malware - swoją drogą jeden z najlepiej ocenianych antywirusów w CDA.

więc teraz pytanie do Ciebie: chcesz z tym powalczyć (to może trochę potrwać) czy po prostu przeinstalować system?

Mężnie wybieram walkę! :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@helmud7543

Za następną taką "poradę" otrzymasz ostrzeżenie. Dla Twojej wiadomości: ComboFiksa nie używa się jako narzędzia do tworzenia loga, gdyż jest to bardzo ingerencyjny program, który może doprowadzić do uszkodzenia systemu.

@pszemaq

Proszę pod żadnym pozorem nie korzystać z programu ComboFix, dopóki nie zostaniesz o to poproszony przez Sevarda.

@helmud7543

Post niżej poleciał do kosza, gdyż z decyzjami moderatorów można polemizować jedynie w temacie Uwagi i pytania do moderatorów. Jeśli naprawdę uważasz, że komputer jest zainfekowany i chcesz obejrzeć log, to proponuję zapoznać się z poradnikiem o wirusach przyklejonym w tym dziale (7. Opis nieingerencyjnych programów do tworzenia raportów zawierających informacje o stanie systemu, 8. Opis ingerencyjnych programów do tworzenia raportów zawierających informacje o stanie systemu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

Nie ma sensu robić tych logów gdyż helmud7543 na ich podstawie i tak nie da rady rozwiązać Twojego problemu. Tym bardziej że, jak pisałem, błąd jest zaszyty głęboko w systemie i jedynym wyjściem, według mnie, jest odzyskanie Windowsa do wersji sprzed wystąpienia komplikacji lub jego czysta reinstalacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logi nie mają sensu, bo nie wygląda to na infekcję. HijackThis jest przeżytkiem, OTL listuje wszystko to, co HijackThis i jeszcze trochę więcej.

Można spróbować odinstalować sterowniki hosta USB (łącznie z ukrytymi urządzeniami).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Widzę, że problem jest o wiele bardziej skomplikowany niż myślałem. Nie mam obecnie możliwości reinstalacji systemu, ani żadnych bardziej drastycznych operacji. Pendriva prawdopodobnie sprzedam. W związku z tym dziękuję wszystkim za pomoc oraz proszę o zamknięcie tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...