Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Squal

zasilacz się grzeje

Polecane posty

Ostatnio zauważyłem, że podczas grania np. w BF: Bad Company 2 zasilacz tak się nagrzewa, a jednocześnie górę obudowy, że można by na niej coś usmażyć. Podczas przeglądania internetu itp. zasilacz jest chłodny, a obudowa również znacząco się ochładza. Nie wiem czy jest to tym spowodowane, ale podczas grania w BC2 następuje zwiecha na kilka sekund, gdzie nie jestem nic w stanie zrobić. Później przez parenaście minut jest normalnie, a potem to samo. Na dodatek podczas tej zwiechy ping wzrasta do 400 i wywala mnie z serwerów za wysoki ping (normalnie mam w granicach 90-120, czyli normalnie w tej grze). Podczas grania odpaliłem program HW Monitor, aby zmierzyć temperatury poszczególnych podzespołów, ale wydają mi się one normalne

dsfsy7qd.png

Przedmuchałem zasilacz z kurzu jak i reszte części, ale nic to nie dało. Obudowa jest otwarta i stoi przy biurku. Trzeba stwierdzić fakt, że powietrze z tyłu nie ma gdzie uciekać, bo jest ściana. Zastanawiałem się nad zamontowaniem do obudowy dwóch wentylatorów (tego typu http://www.softon.pl/product_info.php?info...x120x25mm.html) - jeden z przodu wciągał by powietrze, drugi z tyłu wyciągał "na ścianę". Tylko czy spowoduje to, że zasilacz nie będzie się tak nagrzewał?

Dodam jeszcze, żę dzieje się tak od nie dawna. Wcześniej nie było problemów, a jakieś tam wysokie temperatury na zewnątrz budynku bywały ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne Core Temp też ich nie zmierzy. Strzelam że autor tematu odblokował sobie rdzenie w procesorze (lub też nieświadomie włączył w BIOSie opcję służącą do odblokowywania rdzeni), a wtedy czujniki nie działają.

Z wentylami spróbować zawsze można. Nie wiem jak jest z jakością tych Xilence, ale ja bym chyba celował w coś sprawdzonego - np. SilentiumPC Zephyr czy Fander Roxo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...