Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Matioso

Rozwiązany: Komputer zacina się, występują BSOD-y, problemy z dyskiem

Polecane posty

Witam

Mam pewien problem a mianowicie jeżeli włącze na komputerze przeglądarke internetową i gg10 to zamula mi komputer i nie raz zacina się do tego stopnia,że wyskakuje mi niebieski ekran i nic nie da się zrobić tylko restart komputera. Dodam też,że od kilku dni przy włączaniu komputera po wczytaniu Windowsa komputer chce sprawdzić dysk D jeśli to zrobi i znowu włączę komputer też chce sprawdzić dysk i tak za każdym razem. Proszę o pomoc co to może być za problem bo chciałbym aby komputer jeszcze pochodził mi trochę gdyż po wakacjach zamierzam kupić nowego. Zastanawiałem się na aktualizacją firmware dysku bo mam segate barracuda może to by pomogło tylko nie wiem czy trafiłem na dobrą stronę http://seagate.custkb.com/seagate/crm/self...sp?DocId=213891

oto dane sprzętowa komputera:

Procesor:Intel Celeron? CPU 3.06GHz

Płyta Główna: MSI 915GM4

RAM:504 MB RAM

Dysk Twardy: Segate Baracuda 7200.12 160GB

Karta Graficzna: Intel? 82915G/GV/910GL Express Chipset Family Zintegrowana karta graficzna

System: Windows XP Home Edition

Zasilacz: Trust 370W Power Supply Unit

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów.-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

Przy tym sprzęcie nie dziwota że się tnie, do tego ten zasilacz... Przeczyść system programami CCleaner i Odkurzacz i powinno pochodzić do wakacji.

Czy za każdym uruchomieniem chce sprawdzać dysk? Kiedy ostatnio robiłeś reinstalkę systemu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mogą być problemy z błędami na dysku. Miałem kiedyś Segate Baracudę właśnie 160GB i przy próbie odczytu konkretnych sektorów dysku wszystko zaczynało się ciąć a czasami system całkiem siadał. Radze więc żebyś sprawdził S.M.A.R.T twardziela, na przykład programem HDTune.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczyściłem już programem CCleaner, tak za każdym razem kiedy uruchomię komputer chce sprawdzać dysk, a ostatnio przeinstalowałem system coś koło 1,5 miesiąca temu.

jak mam wyłączone gg to tak samo muli mi.

Ok sprawdzę dysk tym programem,ale nie wiem co mam zrobić jak sprawdzę dysk tym programem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć też uwagę na to czy po skanie będziesz miał jakieś uszkodzone sektory. Jeśli tak to możesz spróbować je usunąć programem HddRegenerator ale z tego co pamiętam to strasznie długo to schodzi i ponoć nie zawsze są efekty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oddo98:

To że HD Tune nie wyświetla Failed nie oznacza, że z dyskiem nie jest źle. To tak żebyś wiedział na przyszłość

@Matioso:

Dysk wygląda kiepsko:

1. 441 realokowanych sektorów

2. Masa błędów wyszukiwania

3. Ogromne problemy z zasilaniem dysku (atrybut BC), na 99% z winy badziewnego zasilacza

4. 33 błędy nienaprawialne przez sprzętową korekcję błędów

5. 82 opuszczenia przez głowicę dysku normalnej wysokości swej pracy

6. 1 sektor czekający na realokację i 1 błąd niekorygowalny.

Na moje oko dysk i zasilacz kwalifikują się do wymiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę a ja się nie zna na komputerze jak Ty także nie wiedziałem...

A to nie da się jakoś tego dysku naprawić ? a i jaki mogę kupić zasilacz do tego kompa,żeby mi w miarę to jeszcze pochodziło? bo kiedyś miałem podany taki zasilacz ale miałem forma i wszystkie dane mi się pokasowały

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...