Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Drizzt0856

Chłodzenie wodne

Polecane posty

Ostatnio zaciekawił mnie ten temat i możliwe, że w bliżej nieokreślonej przyszłości chciałbym sobie coś takiego sprawić, więc pytam się o zagadnienia z tym związane.

Za ile coś takiego można kupić, chodzi mi o chłodzenie na procesor i kartę graficzną, na co uważać, na co zwracać uwagę etc.

Jak ktoś ma wiedzę na ten temat to będę wdzięczny jak się troszkę nią podzieli, jak poleci mi jakieś strony gdzie mogę sobie o tym przeczytać też będę wdzięczny.

P.S. Panom pt: "poszukaj sobie w google" z góry podziekuje gdyż interesują mnie wypowiedzi ludzi, którzy naprawdę coś o tym wiedzą...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak... od razu trzeba wspomnieć że jest to rozwiązanie dla tych co lubią majsterkować przy komputerze - bo dłubania jest przy tym co niemiara. Jest to dość kosztowna zabawa - koszt zwodowania proca i grafy zapewne spokojnie przekroczy 1000zł. Dużo więcej nie pomoge, bo sam czegoś takiego nie składałem... Tutaj możesz co nieco o tym poczytać: http://forum.cooling.pl/viewforum.php?f=5

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tez sie zainteresowac rozwiazaniem Corsair Hydro series lub CoolIT Eco ALC.

Gdzie w polsce to kupic (na allegro nie) juz ci nie powiem ale mozesz sobie obejrzec tutaj:

http://www.pcgameshardware.de/preisvergleich/a439662.html H50

http://www.pcgameshardware.de/preisvergleich/a528604.html Eco ALC

http://www.pcgameshardware.de/preisvergleich/a555569.html H70

Co prawda tylko ci chlodzi procka ale na poczatek powinno wystarczyc,

szczegolnie ze jeszcze nie masz z byt wielkiego doswiadczenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony to się trochę mija z celem, bo ani te chłodzenia nie są super wydajne (przynajmniej H50 na pclabie wypadł tak sobie), ani nie ma możliwości ich dalszej rozbudowy, ani się nic nie nauczy o chłodzeniu wodnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z yoyo - gotowe zestawy są nieopłacalne. Lepiej pociułać i złożyć sprzęcik samemu, ew. oddać komuś, tyle że wtedy stracisz całą zabawę płynącą z dłubania w blokach, wężach, złączkach, itd. (:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko takie chłodzenie też musi mieć sens. Cisza? Równie dobrze można ją osiągnąć na chłodzeniu powietrznym. Trzeba wiedzieć tylko co i jak. A wyjdzie to dużo taniej, i bez potrzebnych komplikacji.

OC? Tylko z tego co widzę na xfire, ten użytkownik raczej nie podkręca sprzętu, a nawet jeśli, to nie warto do niego ładować chłodzenia wodnego.

Sam myślałem ostatnio, by do nowego kompa założyć chłodzenie wodne. Ale to z myślą o OC. Póki co jednak zostaje na powietrzu, bo nie mam kasy.

---------------------------------------------

Generalnie - NIE WARTO. Lepiej kupić dobrą budę, np. Fractal Define R3 + dobre chłodzenie powietrzne. Taniej a i tak Cicho no i bez zbędnych komplikacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do OC: owszem na X-Fire nie ma osiągów ale może zamierza się za nie zabrać:tongue:?

A do tematu Silent: owszem można zrealizować cichy system za pomocą powietrza, można sie nawet zastanowić nad pasywnym systemem. Ale w obó wypadkach system nie będzie chłodny.

Można też zrealizować mrożny system za pomocą powietrza. Ale nie będzie cichy. Własnie po to

są takie rozwiązania jak moje propozycje.

Pasywny system http://www.gbsshop.de/product_info.php?pro...ER=PREISROBOTER

chłodne systemy są dostępne w każdej cenie ale mam nadzieje że każdy to tutaj wie :wink:

A chłodne I ciche są z kolei droższe niż takie małe zwodowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak rozumieć ciszę... bo przykładowo taki Megahalems z dwoma Enermaxami UCTB12 głośny nie będzie, a wydajność będzie miał dobrą nawet do OC ;) Oczywiście do ekstremalnych zastosowań to się nie nada, ale dla domowego użytkownika - w sam raz. A wyjdzie to o wiele taniej...

Nie mówię oczywiście że chłodzenie wodne jest złe, czy coś. Chłodzenie wodne to styl życia i z tym się nie dyskutuje :P Niemniej dla zwykłego usera da się złożyć coś dobrego na AC przy zachowaniu rozsądnych kosztów - co nie znaczy że wydanie pieniędzy na WC jest bezsensem. Zależy wszystko od potrzeb i chęci grzebania w kompie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy też dużo od tego ile delikwent ma miejsca w obudowie. Bo jeżeli ma wysokie RAMy to nići z dwóch

wiatraków. Taka mała wodna jest prawie bez granic mała i pasuje do najmniejszych odudów.

Dla tego: jaką masz obudowe Drizzt?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle stoję przy tym, że wodowanie bez uzasadnionej przyczyny nie ma sensu ;) Dla Ciszy nie warto wydawać takiej kasy, i komplikować sobie przy tym życia. Dla domowego OC, też nie warto, bo dobre chłodzenie powietrzne będzie i ciche i wydajne.

Najlepiej wyciągnij bebechy na biurko, i "zalewaj" je azotem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...