Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sfash

Update sprzętu.

Polecane posty

No więc, mój sprzęt to:

Procek: Intel Core i7 990X 3.46Ghz

Płyta: Asus RAMPAGE III Extreme

RAM: 24GB DDR3 1600Mhz 6 x 4GB

Zasilacz: 1200W Corsair pro Gold Series

HD: 1TB + System rezydujący na 2-gim dysku.

Video: 4x Nvidia GTX580 1.5GB

Audio: Auzen X-Fi Hometheater HD 7.1

Wiem że to jest potwór ale interesuje mnie kwestia kiedy to się zestarzeje.

Czysta ciekawość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nic mówić ale z tym zasilaczem nie masz praktycznie żadnego zapasu mocy. Jeden GTX580 bierze ponad 300W...

Tak poza tym to minie parę ładnych lat zanim w ogóle cokolwiek skorzysta z pełnej mocy tego sprzętu, już nie mówiąc o zestarzeniu się. O ile w ogóle cokolwiek kiedykolwiek skorzysta z czterech grafik, bo to też jest mocno wątpliwa sprawa. Trzecia grafika często przynosi tylko minimalny wzrost wydajności, a czwarta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem pytam tylko przez`ciekawość jak szybko sięsprzęt zestarzeje.

Parametry wziąłem z książeczki dołączonej do kompa, który kupiłem w calości a nie składałem i nie znam wszystkich rozwiązań w bebechach. Szczerze mówiąc boję sięgo otwierać bo nie chcę niczego zepsuć.

Swoboda gry też musi być żenująca Już w SLI jest czasem tragedia, a QuadSLI? ehhh...

Nie wiem, gra mi się bardzo dobrze, nie spotkałem się z jakimiś problemami.

Ale miło, że się pochwaliłeś sprzętem.

Też się cieszę ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt prędzej się zestarzeje w sensie zużycia komponentów, czyli na przykład awaria karty graficznej, czy też cokolwiek innego, niż zdąży być w wykorzystany w pełni w grach. Co innego, jeśli będziesz wykorzystywał go do innych celów - przy programach graficznych rozwinie on swoje skrzydła nawet dziś :)

Jeśli miałbym strzelać, to stawiam na to, że za góra 5 lat nie będziesz mógł odpalić na nim gier na maksymalych detalach i to przy wzroście dzisiejszej znanej wszystkim technologii, a przecież nie wiadomo czy czasem za 2 lata nie wprowadzą jakichś nowych procesorów/kart graficznych, które będą wiodły prym. Nigdy nic nie wiadomo, a takie kupowanie na zapas do niczego nie prowadzi (chyba, że nie ma się co zrobić z kasą :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...