Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

l1on

Artefakty i zawieszanie się systemu na kartach Radeona

Polecane posty

Mam dziwny problem - komputer wywala pionowe kolorowe paski, kropki inne tego typu rzeczy. Początkowo myślałem, że to zimne luty na karcie - pożyczyłem od kolegi Geforca 6XXX i nie wywalał artefaktów, tylko raz na kilka dni zawieszał się. Niestety, musiałem nVidie oddać, ale drugi kolega zmieniał działającego HIS Radeona 4670 na nowszą kartę. Podłączyłem go, zainstalowałem Catalysty i problem z mojego 4850 powtórzył się - identyczne zwiechy kompa. Macie jakieś pomysły?

Konfiguracja kompa:

Core2Duo

MSI MS-7346

RAM Patriot 2 GB

Chieftec GPS AA 450

Z góry dzięki za pomoc ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy to się dzieje, aktualnie odtwarzany dźwięk "zatrzymuje się" i komputer buczy. Z tym systemem to może być prawda - zaczęło się to dziać, kiedy zmieniałem system na Windows 7, ale dowiedziałem się, że może się to również dziać przez większe wymagania siódemki. Potem zmienię gniazdo, do jakiego jest wpięta karta i powiem co i jak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to jedyna wpadka bo również Chiefteki Arena się często psują. Niemniej nie demonizowałbym starej serii GPS, bo niekoniecznie muszą się psuć wszystkie egzemplarze. Dla pewności warto zmierzyć napięcia (miernikiem elektrycznym, bo odczyty z programów to można o kant stołu potłuc).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegrzewanie grafiki bym wykluczył - często dzieje się to w tracie lub tuż po bootowaniu systemu. Jeśli tylko będę miał możliwość, sprawdzę zasilacz. IMO jest to coś związanego z przesyłem dużej informacji między mobo a grafiką - najczęściej dzieje się np. przy wczytywaniu jakiegoś poziomu w grze lub coś w ten deseń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się coś nowego - dzisiaj, gdy zawiesił się przy bootowaniu uruchomiło się naprawianie systemu Windows. W skanerze wyszło, że brakuje mi pliku nvstor.sys. Czy ma to coś wspólnego z moim problemem? Dodam, że zawieszanie nie zawsze ma miejsce podczas bootowania - czasem chwilę po, czasem kilka godzin po uruchomieniu komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer chodził mi ładnie przez 3 dni podczas słuchania muzyki, oglądania filmu, przeglądania neta. W sumie dobrze ponad 20h. Teraz zawiesił się w czasie trwania filmu :/ Mam nadzieję, że uda mi się pożyczyć od kogoś zasilacz.

EDIT: po kolejnych kilku minutach filmuznowu zwiecha i tęcza na ekranie :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem pożyczonego od kumpla OCZ MOD X Stream Pro 500W. Póki co OK, zapuszczę zaraz jakiegoś 3D marka, niech się spoci.

edit: przeszedł test z wynikiem 10915 3DMarks, pokazało się, że system is functionating normally. Chyba mamy winowajcę - zobaczę jeszcze kilka dni i będę znał odpowiedź.

edit2: znowu to samo, nie mam siły do tego komputera. Daję go do zawodowca...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po diagnozie do wymiany jest płyta główna. Nie chcę zakładać nowego tematu w Składamy komputer, więc pozwolicie, że tutaj poproszę o pomoc:

Zależy mi na płycie na Socket 775. Przydałoby się, żebym miał możliwość podpięcia do niej (oprócz karty graficznej Radeon 4850) innej karty dźwiękowej, jakiś Xonar or sth - planuję kupić w najbliższej przyszłości. Mile widziana obsługa zarówno DDR2 (obecne pamięci, fajnie byłby żebym nie musiał od razu zmieniać) oraz przyszłościowo DDR3. Potem, wiadomo, porty USB - jak najwięcej. Myślę, że pomożecie mi coś ciekawego znaleźć.

Jak nowy zasilacz (wolę nie ryzykować utraty kolejnego sprzętu) myślę nad jakimś 450 - 500W, prawdopodobnie OCZ MOD X Stream Pro 500W. Co o nim sądzicie? Możliwość odpięcia kabli bardzo mi się w nim podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...