Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jaroox

Rozwiązany: Dziwna sprawa + wyłacza się komputer

Polecane posty

Witam panów . Chce powiedzieć że mam problem. Komputer wyłącza mi się co

30 min podaczas grania temperatura 79 . Kiedy pisze do was moje temperatury to:

Właściwości czujnika:

Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

Temperatury:

Procesor 23 °C (73 °F)

Aux 25 °C (77 °F)

WDC WD2500YS-01SHB1 32 °C (90 °F)

Wentylatory:

Procesor 4355 RPM

Zasilacz 7258 RPM

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 2.29 V

+2.5 V 2.69 V

+3.3 V 3.18 V

+5 V 4.78 V

+12 V 12.03 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.73 V

VBAT baterii CMOS 2.51 V

Debug Info F 9B FF 5D

Debug Info T 25 253 23

Debug Info V 8F A8 C7 B2 BC 3E 09 (77)

Chcę tylko powiedzieć że już w nim wymieniałem zasilacz 2 razy, wymieniłem płytę głowną oraz zamontowałem z boku wiatrak cooler master. Nie wiem co mam już robić prosze o pomoc. Ps. procesor to amd athlon 4800+ i to jest standardowe chlodzenie nie podkrecałem go i itp. Błagam pomóżcie wydałem już z 500 zł aby wszystko chodziło . Przez ten problem nie mogę skończyć wszystkich dlc do mass effect 2

Zasilacz to fell 450 III

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

Ten zasilacz to badziewie.Potem się dziwią o różne o nieprzyjemne rzeczy, kup jakiegoś Fortron'a czy Chieftec'a, to na początek.I resztę konfiguracji podaj też. :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już podaje:

Amd Athlon 4800+ 2500 mhz X2

Geforce 240 Gt 1gb Gigabyte 128 bit

Dysk 250 Gb

Chlodzenie od amd zywkle+ z boku obudowy cooler master

plyta glowna to Gigabyte MCP55S

Pamięć ram 2 gb ddr2 kingston

Czy jescze cos musze podac?

Proszę was bardzo o pomoc. Czy naprawdę nikt nie wie jak mi pomóc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki "pomiar" możesz sobie darować. Napięcia w zasilaczu mierzy się tylko miernikiem elektrycznym (inna instrukcja jest pod tym adresem).

Jako że Twój zasilacz należy do niepewnych, większe korzyści odniesiesz z jego wymiany na markowy.

temperatura 79

To jest niebezpiecznie wysoka temperatura. Jeśli chłodzenie procesora nie jest zakurzone i dobrze przylega możliwe, że zużyciu uległ materiał termoprzewodzący. Warto je zdjąć, wycyścić, przesmarować procesor pastą termoprzewodzącą i ponownie nałożyć chłodzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki "pomiar" możesz sobie darować. Napięcia w zasilaczu mierzy się tylko miernikiem elektrycznym (inna instrukcja jest pod tym adresem).

Jako że Twój zasilacz należy do niepewnych, większe korzyści odniesiesz z jego wymiany na markowy.

temperatura 79

To jest niebezpiecznie wysoka temperatura. Jeśli chłodzenie procesora nie jest zakurzone i dobrze przylega możliwe, że zużyciu uległ materiał termoprzewodzący. Warto je zdjąć, wycyścić, przesmarować procesor pastą termoprzewodzącą i ponownie nałożyć chłodzenie.

Sęk w tym że takiego miernika nie posiadam:/ A pasty nie mam . Z tego co się rozejrzałem muszę włożyć 300 zł.

Powiedz mi czy taki zasilacz będzie dobry do mojego kompa : Chieftec 500W - CTG-500-80P

oraz dodałbym chłodzenie Pentagram Karakorum.

Ps. Czy mógłbyś podać dokładna nazwę tej pasty zalamana?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że takiego miernika nie posiadam:/ A pasty nie mam . Z tego co się rozejrzałem muszę włożyć 300 zł.

Powiedz mi czy taki zasilacz będzie dobry do mojego kompa : Chieftec 500W - CTG-500-80P

Dobra pasta kosztuje 25 zł.

Dla przykładu:

Zalman Pasta termoprzewodząca ZM-STG2 - 25 zł

ArcticSilver Arctic Silver V - 25 zł

Zasilacz jest w miarę dobry (można znaleźć lepsze jakościowo produkty w jego cenie), choć do tego kompa za mocny. Tu wystarczyłoby dobre 350W (warto poszukać Fortrona HLN/HLC na allegro, zwykle chodzą w cenie ok. 50 zł).

Co do chłodzenia - dobrym wyborem będzie SilentiumPC Spartan HE923. Tanie, wydajne i od razu z pastą w zestawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując ostanie pytanie co byś wybrał: SilentiumPC Spartan HE923 czy jednak ten pentagram .

Oraz czy ten zasilacz co poleciłeś czy tego mojego chifecta (czy nic sie nie stanie jesli bym go wybrał , czy zle jest jeśli wybiera się mocniejsze zasilacze niz inne czesci kompuera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wybrałbym Spartana (lżejszy, mniejszy gabarytowo, łatwiejszy w montażu i nie trzeba do niego dokupywać pasty), a co do zasilacza - w cenie tego CTG (lub niższej) można dostać lepsze jakościowo produkty - Seasonic SS500-ET, Fortron GHN 400W, XFX Core 450W (moim zdaniem najlepszy wybór, jest dużo lepszy jakościowo i mocniejszy od tego CTG) . Zbyt mocny zasilacz negatywnego wpływu na komputer nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...