Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

matimWRC

Po włączeniu komputera resetuje się...

Polecane posty

Witam !

Otóż mam taki problem z komputerem. Gdy włączam komputer, resetuje się on. Na początku po 1 sekundzie od włączenia, komputer resetuje się. Potem działa on kilka sekund i się wyłącza. Potem się włącza i po kilku sekundach znowu wyłącza... Ten problem występował okresowo, lecz ostatnio wgl nie mogę go włączyć :dry:. Jeśli udało mi się go uruchomić to podczas grania / oglądania filmu nieoczekiwanie wyłączało kompa i po kilku sekundach go włączało. Tak jakby nie było zasilania, lecz w domu zasilanie było i inne urządzenia działały. W dodatku komputer podczas grania bardzo się grzeje ;/. Parametry mojego komputera to :

Manufacturer:

Gigabyte Technology Co., Ltd.

Processor:

Pentium® Dual-Core CPU E5200 @ 2.50GHz (2 CPUs), ~2.5GHz

Memory:

4096MB RAM

Hard Drive:

899 GB

Video Card:

ATI Radeon HD 4670

Monitor:

Sound Card:

Głośniki (Realtek High Definition Audio)

Speakers/Headphones:

Logitech X - 230

Keyboard:

Omega Cassiopeia

Mouse:

Główny koncentrator USB

Mouse Surface:

Operating System:

Windows 7 Ultimate 64-bit (6.1, Build 7600) (7600.win7_gdr.100226-1909)

Motherboard:

Gigabyte EP43-S3L

Computer Case:

Tracer

P.S. Jeśli był podobny temat to przepraszam. Nie miałem czasu szukać podobnych postów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to modecom 400 W. Ten zasilacz mam od początku lutego, pożyczony od wujka. Wcześniej miałem jakiś no name 450 W. Działa on nadal, ale leży aktualnie w szafie. Z tym starym zasilaczem były podobne problemy. Pracował on codziennie od 2005 roku :P. Bo jedna nóżka od radiadora procka nie wchodzi do płyty głównej. Jak się zruszy obudowe, to może to tyle problemów tworzyć ? Bydaje mi się, żę możę nie dotykać proocesora i prcesor się ekstremalnie grzeje i szybko płyta główna reset robi, żeby nie zjarała się płytka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to dokładnie Modecom? Feel, Premium, MC? Niemniej w sumie jaki by nie był to warto byłoby podłączyć inny zasilacz do tego komputera - bo zasilacz to pierwsze co do głowy przychodzi.

Skoro chłodzenia nie zamontowałeś porządnie to się nie dziw, że temperatury są wysokie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wejdź:

Start -> panel sterowania -> system -> zaawansowane -> "Uruchamianie i odzyskiwanie" (lub coś podobnego) -> Awarie systemu

lub (inna wer. Windows):

Mój komputer -> właściwości -> zakładka "zaawansowane" -> "setup and Recovery"

Nie mam aktualnie Windowsa, więc podaję z pamięci. W każdym razie odznacz opcję "automatycznie restartuj/wysyłaj raport". Teraz system zamiast ponownie się uruchomić, wykaże błędy w postaci linijki tekstu i ciągu cyfr (bluescreen). Przepisz w Google i poznasz przyczynę, a jeśli nie, to przynajmniej zbliżysz się bardziej do rozwiązania, niż wróżąc z kolegami wyżej. (;

Polecam również program Orthos Prime (max. obciążenie CPU) oraz 3DMark06 (obciążenie GPU) + co kolwiek wyświetlającego aktualną temperaturę podzespołów. W ten sposób możesz wykluczyć (lub nie ;p) przegrzewanie się podzespołów.

Zasilacz - sprawdź wahania napięcia.

Napisałem również krótki artykuł na ten temat - ZAPRASZAM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko, że jemu komp w ogóle już się nie uruchamia. Nie ma tu żadnego wróżenia, skoro chłodzenie na procesor jest źle założone (samo to wystarcza żeby komputer się nie mógł włączyć). Trzeba zmienić chłodzenie i tyle, dopiero później sprawdzać czy wszystko jest w porządku, a zasilacz i tak jest do wymiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jedna nóżka od radiadora procka nie wchodzi do płyty głównej.

W taki razie sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Nałóż nową pastę i porządnie radiator. Kiedyś miałem przypadek, że w zasilaczu "odlutował się" przewód i przy minimalnych drganaich komputer się restartował.

Btw, komputer da się "uruchomić" bez radiatora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...