Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gregorypeck811

Rozwiązany: Obraz Windows Vista Home Premium

Polecane posty

Nie do końca wiedziałem gdzie umieścić ten temat, ale mniejsza. Moje pytanie dotyczy tego, że na moim laptopie jest podany klucz licencyjny do Windowsa Visty Home Premium, no ale nie posiadam płyty. Chciałbym przeinstalować system, a nie stać mnie na dodatkowy zakup płyty. Czy mogę pobrać z internetu obraz płyty z Windowsem i wpisać swój serial podczas instalacji?

Z góry dzięki za pomoc :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź co masz dokładnie na nalepce licencyjnej na laptopie - jeśli jest tam OA to nic nie poradzisz - nawet jak użyjesz innej oryginalnej płyty win i podasz klucz z Twojej naklejki, to prawdopodobnie nie powiedzie się aktywacja systemu.

A nie masz czasem ukrytej partycji recovery? jeśli masz, to możesz przywrócić system bez płyty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz czasem ukrytej partycji recovery? jeśli masz, to możesz przywrócić system bez płyty

Posiadam ukrytą partycję, tylko nie do końca wiem jak się z niej korzysta. Rozumiem, że jak odtworzę system za pomocą tych recoverów, to jest to równoznaczne z przeinstalowaniem systemu, tak? Potrzebuję przeinstalować całego kompa łącznie z całkowitym formatem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis reinstalacji systemu z partycji recovery masz w instrukcji sprzętu (co laptop - inny hotkey). Co jest plusem? Poza systemem posiadasz wszystkie firmowe sterowniki.

Jeśli instalujesz system z płyty - nie interesuje mnie skąd ją masz, to po podaniu oryginalnego klucza, OS powinien się aktywować bez problemowo (zwróć uwagę 32/64bit). Ew. czeka Cię aktywacja systemu przez telefon. Minusy? Nie działające klawisze funkcyjne, prawdopodobnie wifi i wariacje z touchpadem. Rozwiązanie? Strona producenta i manulane pobranie sterowników.

Btw, jak uruchomisz laptopa - moment rozruchu BIOS, to powinieneć mieć gdzieś z boku ekranu opcję "recovery" i dopisany klawisz (np. F8). Później już wyłącznie "dalej, dalej, dalej, ok".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, teraz wiem już o co chodzi xD Płytę już załatwiłem, kolega pożyczy mi oryginalnego Windowsa (aczkolwiek klucz zastosuję swój). Spróbuję też skorzystać z tych recoverów, z tego co mówisz Fardorn, to są zdecydowanie lepsze xD Temat można uznać za zamknięty :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...