Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Paflogo0

Programy do nagrywania obrazu pulpitu

Polecane posty

Więc tak .

Szukam programu który mógł by nagrywać obraz pulpitu np. gra w gry i różnego rodzaju instruktaże, poradniki itp.

Powiem tak przeryłem spora część wujka google i nic co by mnie mogło zadowolić . Używałem kilku programów fraps , camstudio itp. ale żaden z nich mi nie odpowiada ponieważ fraps bierze dużo miejsca na dysku z np 10 min filmik a camstudio ma kiepską grafę a jeszcze inne tną mi kompa że grać i nagrywać nie można. :ninja: I tak chciałbym żebyście udzielili mi pomocy jaki program jest najlepszy do tego typu nagrywania.

Uprzedzam że kompa mam mocnego i kazdy program mi powinienł chodzić i też nie wiem czemu niektóre programy mi się tną ;/ :dry:

Proszę o odpowiedz jak najszybciej.

Mam nadzieje że komuś ten temat też się przyda.

Ps.Nie znalazłem takiego tematu na forum no chyba że nie tak szukałem więc postanowiłem go tu założyć. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to Xfire to nie jest program do cytuje z programosy.pl "Xfire jest dobrze znanym komunikatorem dla graczy i nie tylko. Umożliwia komunikacje podczas gry. Teraz już wiesz w co grają i gdzie Twoi znajomi. Program umożliwia komunikacje tekstową oraz głosową. Aplikacja działa z większością gier sieciowych. Obsługuje m.in. takie hity jak: Call of Duty, World of Warcraft, Counter-Strike, Battlefield 2, Warcraft III, Age of Mythology i wiele wiele innych. Spis dostępny na stronie producenta". Więc nie wiem jak czymś co służy do porozumiewania się może nagrywać obraz i dźwięk z gry ?? Proszę o pomoc ?? :icon_exclaim:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może. x-fire ma też różne dziwne funkcje, między innymi nagrywanie obrazu.

Poszukaj w ostatnich tematach, bo parę dni temu ktoś o to pytał i pamiętam, że było tam poleconych kilka programów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eldragon93

xFire posiada opcję nagrywania filmików z gry (ScrollLock + V domyślnie), a jeśli chodzi o Frapsa, to bardzo łatwo można duży plik skompresować do przyzwoitych rozmiarów choćby darmowym MediaCoderem. Warto również zaznaczyć, że Fraps NIE JEST darmowym programem, a bezpłatna wersja pozwala na nagrywanie tylko 30-sekundowych filmików. xFire za to posiada własny enkoder. Innego wartego polecenia programu raczej nie znalazłem.

Pozdrawiam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ten temat ale on mi sie nie przyda poniewaz używam tych programów i one moim zdaniem sa do bani.

Np. camstudio jest dobre ale jakość jest do kitu i nie nagrywa dźwięku :unsure: a AutoScreenRecorder nieco że filmy biorą dużo miejsca to płynność tych filmów jest niezbyt płynna a game cam strasznie muli gre np. fife 11 :ninja::icon_confused: .

Proszę o pomoc . Bo te program które są w innych tematach to sa do niczego.

Proszę podajcie jakąś nazwe programu albo jak zrobić żeby któryś z wyżej podanych programów chodził płynnie i miał dobrą jakość bo już o to miejsce zajęte przez film mi się już nie rozchodzi. :icon_wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eldragon93

Już naprawdę nic innego nie mogę polecić. Z darmowych nie ma nic wartego uwagi... Fraps jest chyba najlepszy z nich wszystkich. Jeśli chodzi o płynność, to we Frapsie można dać limit klatek na 30 i nie powinno być źle (przynajmniej ja nie narzekam, a sprzętu pierwszej klasy to ja nie mam).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fraps bierze tyle miejsca, bo nie kompresuje filmów w locie. Czemu? Żeby szybciej wszystko działało. Możesz przepuścić nawet przez Windows Movie Makera i zmniejszy Ci się rozmiar plików.

Co do pulpitu: ja mam Camtasia studio (płatny - kiedyś przy premierze nowej wersji można było przez jakiś czas ściągnąć i zarejestrować poprzednią wersję za darmo)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do fraps'a to dzięki za podpowiedź że można filmy zmniejszyć tylko że on robi 30s filmy ;/. :sleep:

A x-fire też jest dobry do tego typu zadania :smile: tylko nie wiem czemu nie wykrywa mi wszystkich gier np. fify 11 .Trzeba przyznać jak ustawiłem x-fire na max'a to było nieźle 100 klatek itp itp wszytko na max'a to było dobrze tylko jak zobaczyłem ile on bierze GB. :ninja::unsure: I tu mam pytanie czy x-fire nagrywa i kompresuje czy to jest czyste wideo i można go jeszcze skompresować :icon_question:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eldragon93

Bo darmowa wersja Frapsa pozwala na nagrywanie tylko 30-sekundowych filmików ;)

Co do xFire'a, to on ma własny enkoder. Przed wysłaniem takiego filmiku na swój profil xFire wpierw go enkoduje. Poza tym jest inny sposób. Możesz również użyć wspomnianego już przeze mnie MediaCodera. Ma on tyle opcji konfiguracyjnych, że bez problemu znajdziesz coś dla siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak się okazało nie tylko. Grzebałem w opcjach, a tam niespodziewajka. Otwórz Settings i tam masz zakładkę Video Capture. Tam ustaw sobie opcje tak jak chcesz i masz coś, co działa podobnie jak FRAPS, ale za darmo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...