Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PLDan

Pad Razer Onza Standard Edition - pytania

Polecane posty

Planuję zakup TEGO pada, lecz nie wiem, czy będzie on kompatybilny z PC. W necie szukałem już odpowiedzi, lecz nic konkretnego nie znalazłem. Na powyższej stronce jest napisane, że jest kompatybilny, ale w kategoriach na innych stronkach widnieje tylko Xbox 360. Nie chcę kupić czegoś, co nie będzie przydatne, więc pytam się Was, bo może ktoś wie coś wiecej na temat tego pada.

Kolejne pytanie: jeśli okaże się, iż jednak ten Razer działa na PC, to czy będzie współpracował z Games For Windows tak samo, jak oryginalny pad od Xboxa 360? Mam parę gierek wymagających tylko takowego pada (Sega Rally, Blur i inne), więc miło będzie, gdyby jednak dało się w nie pograć :)

I wiem, że jeśli jest na USB, to powinien działać na PC, ale jeśli spojrzeć na problem w drugą stronę, to miałem takiego Speedlinka, który wyglądał identycznie jak ten od Xboxa, a za nic go na Xpudle nie wykrywało...

Jeszcze przy okazji zapytam, czy warto kupować tego Razera, czy lepiej na przykład coś TAKIEGO? Cena z przesyłką prawie to samo, ale zawsze lepiej jest mieć bezprzewodową technologię, jeśli chodzi o pady, bo na Xboksie to szalenie wygodna rzecz, a w przyszłości planuję zakupić własne pudełko od Microsoftu, więc drugi bezprzewodowy pad jak znalazł ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pada od Razera się nie wypowiem, ale od siebie gorąco mogę polecić pada od Xboxa pod PC. Mam tego pada no i mogę powiedzieć, że spisuje się naprawdę dobrze. Jest kompatybilny z praktycznie każdą grą, naturalnie posiada wibracje no i jest bezprzewodowy co jest dość dużym udogodnieniem. Jeśli możesz go wyrwać za 150zł z przesyłką to bierz śmiało. Ja dałem za niego 155zł w RTV EURO AGD, ale kupowałem na miejscu więc nie płaciłem za przesyłkę. Tylko uważaj, aby taki pad miał w zestawie specjalny odbiornik, bo bez tego nie odpalisz pada na PC. Z tego co widać z linku, który podałeś to pad na tej aukcji ma ten odbiornik w zestawie ale ja bym się jeszcze dopytał. Tak czy inaczej polecam pada od Xboxa i zachęcam do kupna :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co do aukcji wysłałem już dawno, tylko sprzedawca nie spieszy sie za bardzo z odpowiedzią :(

Jeszcze jedną pozycję wyszukałem - KLIK - na jednym ze zdjęć na pudełku widnieje odbiornik do PC i tu pada pytanie - czy jest on tylko narysowany (ew. możliwość podłączenia do PC), czy prześwituje przez plastikowe "odzienie' (czyt. czy jest on w środku)? Do tego sprzedawcy również wysłałem pytanie, ale odpowiedzi jeszcze nie uzyskałem...

Pytania do tego Razera nadal aktualne ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję tutaj informację z mojego topiku o padach na innym forum

Razer Onza

<obrazek>

interfejs: Xinput

Spusty: Analogowe

Wibracje: tak

Łączność: przewodowy

Zgodność: PC, Xbox360

Opis: Jeden z najbardziej zaawansowanych padów na Xinput. Posiada podwójne bumpery z czego dwa z nich to tzw. Multi Function Buttons - przyciski z możliwością przypisania do nich funkcji każdego przycisku za pomocą 2 przycisków mapujących zdajdujących się na spodzie pada. Czyli trochę inaczej (lepiej) niż w MadCatzach. Przyciski akcji ABXY są na mikrostykach co ma zapewnić szybszą reakcję a krzyżak to 4 całkowicie niezależne przyciski czyli całkowicie inna niż dotychczas i prawdopodobnie lepsza konstrukcja. Pad jest wyposażony w kabel o długości 4,5m (na szczęście można go skrócić), wyjście słuchawkowe na normalnym jacku czyli każdy headset działa a nie tylko headset od Xboxa a . Ponadto droższa wersja Tournament wyposażona jest w unikatowy system umożliwiający dopasowanie oporu jaki stawiają gałki przy ruchu (nie ma to wpływu na czułość), podświetlenie, opleciony kabel a powierzchnia pada i jego gałki są ogumione. Żadna z tych wersji nie posiada popularnego TURBO ponieważ cytuję za Razerem "Turbo is for n00bs!" (z czym się zgadzam). Jedyne co mnie osobiście przeraża to wielkie (jak ciosy słonia) spusty które nastręczać kłopotów oraz wyższe gałki których wysokość wychwalałem w standardowym Xpadzie. Najlepsze jest jednak to że w USA standardowa wersja kosztuje tyle samo co standardowy Xpad a Tournament jest tylko 10$ droższy. Ciekawe jak to u nas będzie wyglądać.

Czyli moim zdaniem spartoliłeś

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NoNamePL --> w takim razie się nie odzywaj bo malo co wiesz! Onza JEST RÓWNIEŻ kompatybilna z PC! a pad Microsoftu to najwiekszy FAIL! mam kilka roznych wersji, od arcade, slima, przewodowy! teraz zamierzam kupic Onze bo zaden nie daje rady w Arcadach czy tez bijatykach! szkoda tylko ze onza jest wylacznie na kablu :( ale i tak wole grac komfortowo niz sie meczyc! Polecam Onze!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cinek3883

Otrzymujesz ostrzeżenie za niekulturalny zwrot do innego forumowicza. Ponadto określanie sprzętu mianem "failu" bez żadnej argumentacji nie jest tu mile widziane, podobnie jak odkopywanie starych tematów.

Moderatorzy uznali, że ostrzeżenie było wystawione na wyrost. W takiej sytuacji przepraszam i oczywiście cofam te 20%. Jednak byłoby lepiej, gdyby takie teksty się tutaj nie pojawiały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...