Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Quantro

Rozwiązany: Czerwone piksele - karta czy monitor ?

Polecane posty

Witam !

Od niedawna mam problem ze sprzętem , więc proszę bardzo o pomoc. Chodzi mi o czerwone piksele, które pojawiły się z dnia na dzień i mogę ich teraz zliczyć ok.25. Co ciekawe pikseli nie widać na jasnych tłach. Dodam , że widać je ciągle , podczas pracy w 2D, grania, oglądanie filmów etc. Wyglądają one tak: http://img194.imageshack.us/f/piksele.png/

Poza tym rozmazują się one przy przesuwaniu stron,tekstu itp. : http://img833.imageshack.us/f/piksele2.png/

Nie robią tego jednak podczas grania.

Oto moja konfiguracja :

Windows XP SP3 32 bit

Geforce 250 GTS Gainward 512 mb.

4 GB Kingston DDR 2

MSI P 45 neo

Intel Core Duo E5200 3 Ghz

Chieftec 500 W

hp w1907v 19,5 Zoll LCD 1440x900 60Mhz

Samsung 1TB

Właśnie zastanawiam się nad kupnem monitora , lecz nie wiem czy piksele to wina monitora, czy karty. Czy mógłby ktoś to stwierdzić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc chyba mamy winowajcę. Odkręć ją i zobacz czy problem nadal będzie występował. Do jakich wartości podkręciłeś kartę? Jeśli w biosie nie ma tych pikseli, to raczej jest to przez podkręcenie karty, bo zazwyczaj karta zwiększa swoje taktowania po włączeniu Windowsa (wtedy działa program do podkręcania). No i czym podkręcałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręciłem Riva Tunerem . Rdzeń z 745 na 770 Mhz i resztę z 1880 na 1910 . W sumie niewiele . Nie mam niestety możliwości podłączenia innej karty bo ostatnia to geforce 6600 GT , który chodził jeszcze w AGP . Drugiego monitora nie posiadam .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, nie dużo ale zawsze może mieć to wpływ (np. trafiłeś na bardzo źle kręcącą się sztukę, czego bym Ci nie życzył). Odkręć* kartę i zobacz czy dalej będą piksele. Jeśli problem nadal będzie występował, to karta mogła się uszkodzić i wtedy najlepiej jakbyś do swojego kompa włożył inną, sprawną kartę np. od kolegi, lub/i swoją włożył do kompa kolegi i sprawdził. No i podaj temperatury w iddle i stresie, np. za pomocą HWMonitor i wrzuć na forum.

*Odkręć czyli wróć ją do ustawień fabrycznych czyli bez podkręcenia. :P Może nie wyraziłem się dostatecznie jasno :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję , teraz wyraziłeś się jasno :D Ustawienia domyślne nic nie pomogły , problem nie znikł. Jeśli chodzi o temperatury to są moim zdaniem w porządku ( w 2D od 35 do 55 stopni , w stresie średnio 65 , ale nigdy nie dochodzi do ponad 74 stopni) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość, to sprawdź kartę na innym kompie. To powinno pozwolić ustalić, czy winna jest karta, czy coś innego.

Jeśli nie masz takiej możliwości, to ściągnij OCCT i wykonaj testy GPU:OCCT oraz GPU:Memtest na ustawieniach Auto i wrzuć na forum wygenerowane na końcu wykresy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...