Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pein

Komputer sam się wyłącza.

Polecane posty

Yo. Przejdę do konkretów- jakiś czas temu komputer podczas grania na chwilę "zamulał", gra się zatrzymała, dźwięk słyszałem i komputer się wyłączał. Miałem tak w każdej grze, nawet na najniższych ustawieniach. Jak siedziałem na internecie, to nic się nie działo. Zupełnie nic. Kiedy ostatnio się wyłączył, to był chyba jego ostatni "dech". Gdy teraz włączam PieCyka, to czasami są okropne zakłócenia (ogromne!) podczas bootowania się systemu (i wtedy w ogóle nie włącza się Windows). Czasami jest normalnie, ale jak włączę w trybie normalnym, to pojawiają się białe okienka, paski, wszystko z kantami i kątami prostymi. Na internecie nie da się siedzieć, bo paski są bardzo wkurzające. Kiedy nakieruję na ikonę (jakąkolwiek) to znika w tle pulpitu... obecnie działam w trybie awaryjnym z połączeniem z siecią, ale słychać jak karta graf. głośniej chodzi... Czego to wina? BO jestem na 80% pewny, że karty graf. (a może CPU? może zasilacz?)

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc, konfiguracja komputera przedstawia się następująco:

Windows Vista 64 bit

4 gb RAM

procesor- intel core2 quad Q9550 2.83GHz

karta graficzna- Gainward Rampage 770 (Ati Radeon HD 4870 x2)

płyta głowna- ASUS P5Q

Pomocy! :(

Formata jeszcze nie robiłem, bo napęd DVD mam zepsuty... Będę musiał pożyczyć

Uprzedzając odpowiedź- sterowniki karty graficznej są najnowsze.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro komputer sie wylacza to jest mozliwosc, ze winny jest kondensator na plycie glownej. Rozkrec kompa i sprawdz czy nie jest "napecznialy" (zdjecia, jak wyglada kondensator na google grafika znajdziesz), koniecznie musisz sprawdzic tez temperatury, jak radzili koledzy, sugeruje oddanie kompa do serwisu, ja kiedys w podobnej sytuacji nie oddalem i sie spalil (moj pierwszy komputer stacjonarny - prezent na komunie ). Powodzenia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jak sprawdzić temperatury, bo nie zdołam włączyć bencharka. Komputer wyłącza się nawet w Google Earth (!). Jutro oddaję go do serwisu... szkoda, że gwarancja się skończyła. Wszystko przeciwko mnie... chciałem zrobić formata, ale dowiedziałem się, że napęd się zepsuł i nie czyta płyt DVD, na której mam system... meh.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 to podaj jaki masz zasilacz bo jest to dość istotna rzecz. Po 2 zanim oddasz kompa do serwisu, wypadałoby sprawdzić kartę graficzną, bo krzaki na ekranie są często jej powodem (bo tak to zrozumiałem, że wyskakują Ci artefakty). Najlepiej to sprawdź grafę na innym kompie lub do swojego włóż jakąś działającą. No i jeśli komp się zacinał podczas grania i wyłączał, to mogło być to spowodowane zbyt wysokimi temperaturami proca lub grafy albo Twój zasilacz coś miesza. Lecz najpierw podaj model swojego zasilacza. Aby to sprawdzić, odkręć obudowę i spisz z tabliczki znamionowej lub po prostu zrób zdjęcie i wrzuć na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputery z prockami na 4 rdzeniach maja czasem wlaczone w biose samowylaczenie przy przekorczeniu danej temperatury, ok 80 stopni, mozliwe ze śrubki od coolera procesora ci sie poluzowaly czy cos w tym stylu, nałóż nową paste termoprzewodzącą i dokręć dokładnie śruby od procesora, to samo zrób z coolerami kart graficznych.

jeśli dobrze trafiłem to powinno pomóc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest w porządku. To teraz, w miarę możliwości, sprawdź swojego kompa na innej karcie graficznej, lub swoją włóż do kogoś i zobacz czy będą krzaki na ekranie. Jeśli tak to niestety, ale karta pada i jedynie możesz ją oddać na gwarancję (jeśli masz). No i podaj, tak jak już wspomniał yojo2, temperatury z programu HWMonitor. Jeśli nie możesz włączyć normalnego trybu to chociaż podaj z awaryjnego.

Edit. Teraz doczytałem, że gwarancja się skończyła. Jeśli potwierdzi się uszkodzenie karty graficznej, to niestety czeka Cię kupno nowej. No i czy nie podkręcałeś czegoś czasem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W O/C nigdy się nie bawiłem, i nie mam zamiaru tego robić. Jestem całkowicie zielony. :P

A jeżeli chodzi o kartę graficzną, to... damn, miesiąc temu skończyła się gwarancja! A tania to ona nie była!

Kupię jakiegoś Radka 5xxx... Polecacie coś? 400zł to mój budżet. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale najpierw trzeba się upewnić, że to wina karty. Sprawdzałeś ją na innym kompie oraz czy w swoim sprawdzałeś inną kartę? No i podaj te temperatury z HWMonitor. Dopiero, jak będziemy wiedzieć na 100%, że karta padła to wtedy można myśleć o nowej. Bo w przeciwnym wypadku nie ma to sensu, bo jeśli się jednak okaże, że to coś innego (w co szczerze wątpię, ale może jednak), to pieniądze wyrzucisz w błoto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałyby być to takie zakłócenia jak mówi 3m2oo5, to rzeczywiście może być coś z zasilaczem, lecz jemu chyba chodzi o artefakty, przynajmniej ja to tak zrozumiałem. Musi lepiej określić problem. Tak czy inaczej, trzeba sprawdzić grafę oraz wypadałoby temperatury. Jeśli okaże się, że one są w porządku to wtedy można szukać winowajcy gdzie indziej. Pein, czy te "zakłócenia" wyglądają mniej więcej tak ---> KLIK!?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...