Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kherlon

Problem z dyskiem twardym

Polecane posty

Witam

Sytuacja ma miejsce od jakiegoś czasu, ale nie była na tyle wkurzająca jak w ostatnim czasie. Włączam komputer. Wszystko ładnie cacy, po Internecie mogę chodzić całymi dniami i nic się nie dzieje. Dopiero zaczyna się gdy włączę jakąś grę. Mija kilka sekund, minut zależy. Nie wiem może od szczęścia. Dysk twardy wydaje taki dźwięk jakby się ponownie uruchamiał po chwili następuje tymczasowe lub nie zawieszenie komputera. Pierwsze szybko mija, ale na drugie pomaga tylko reset. Kieruje teraz pytanie do Was. Co może powodować tą sytuację?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja Komputera:

Celereon 2.8 ghz

1 gb ram

Geforce 6600 gt 128 mb

Dysk Twardy 80 gb

A zasilacz to jakiś kompletny no-name 350 W. Coś czuje, że to on jest sprawcą całego zamieszania.

Temperatury są w porządku. Największą osiąga karta graficzna podczas pracy, ale nie przekracza 55 stopni.

post-47726-1296569958_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty na tym dysku jajka smażyłeś? Temperatura dysku doszła do bardzo dużego poziomu (teraz jest ok, ale w przeszłości nie była), do tego są 22 realokowane sektory (dosyć prawdopodobne, że to skutek temperatury).

Sprawdź wszystko na innym zasilaczu i zdaj raport. Do tego daj screena z HD Tune z zakładką Benchmark po przeprowadzeniu testu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem dysk twardy pod inne zasilanie i wszystko w porządku. Czyli winny jest zasilacz. Jaki najlepiej kupić i o jakiej mocy by przy przyszłej zmianie sprzętu nie wymagał wymiany?

Swoją drogą jajka były naprawdę dobre ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...